PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin: miasto szuka chętnych na budowę szkoły. Przetarg już wystartował

  • KDS    3 lipca 2017 - 10:42
Szczecin: miasto szuka chętnych na budowę szkoły. Przetarg już wystartował
Tak na wizualizacji prezentuje się nowy budynek szkoły. Ma być gotowy do 2020 roku (fot. szczecin.pl)

Do 8 sierpnia Szczecin czeka na oferty firm zainteresowanych budową nowej szkoły podstawowej. Inwestycja realizowana będzie w formule zaprojektuj i wybuduj.
Nowa szkoła podstawowa ma stanąć w rejonie ulic Podbórzańskiej i Kredowej. W trzypiętrowym budynku miejsce ma znaleźć 1000 uczniów. Znajdować się w nim będą 44 sale lekcyjne, świetlica, aula, stołówka, biblioteka z czytelnią, szatnie w systemie indywidualnych, zamykanych szafek dla każdego ucznia.

Władze Szczecina chcą, by obok budynku stanął kompleks sportowy - hala sportowa z dodatkową salą przeznaczoną do gimnastyki korekcyjnej lub innych zajęć ruchowych. Do tego zaplecze sanitarne, magazyn sprzętu i zaplecze dla nauczycieli oraz widownia, która ma pomieścić 200 osób.

W części zewnętrznej powstanie strefa sportu i rekreacji, czyli boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne (piłka ręczna, mini piłka nożna, koszykówka, siatkówka, tenis, badminton), plac zabaw, siłownia, stoły do ping-ponga.

Szkoła oraz zaplecze sportowe w całości mają być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Miasto chce, by budynek był gotowy w pierwszym kwartale 2020 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.