PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin porządkuje podwórka

  • JL    11 stycznia 2016 - 08:49
Szczecin porządkuje podwórka
Dwa miliony złotych w 2016 roku przeznaczy Szczecin na realizację programów zielone podwórka i przedogródki. Fot. Pixabay

Dwa miliony złotych w 2016 roku przeznaczy Szczecin na realizację programów zielone podwórka i przedogródki. To prawie dwa razy więcej niż w roku ubiegłym.
Nabór wniosków od wspólnot mieszkaniowych już się rozpoczął i potrwa do 1 marca.

W związku z dużym zainteresowaniem wspólnot kwoty gminnych dofinansowań w roku 2016 zostały znacznie zwiększone. Szczecin przeznaczył po 1 mln zł na realizację każdego z programów. Pieniądze te pozwolą na zmianę większej liczby podwórek i przedogródków.

Program zielone podwórka Szczecina skierowany jest do wspólnot mieszkaniowych znajdujących się w budynkach położonych na terenie miasta i spełniających poniższe warunki:

• znajdują się w nich lokale stanowiące własność gminy lub spółki komunalnej,

• mają zawarte porozumienie lub umowę z gminą albo ze spółką komunalną na korzystanie z terenu stanowiącego własność gminy, służącego do użytku właścicieli nieruchomości wspólnej dla jej potrzeb związanych z prawidłowym funkcjonowaniem nieruchomości.

W przypadku programu zielone przedogródki nie obowiązuje kryterium mówiące o lokalach komunalnych znajdujących się we wspólnocie.

Aby uzyskać dofinansowanie należy do 1 marca br. złożyć kompletny wniosek wraz z projektem i kosztorysem. Listę wspólnot zakwalifikowanych do obu programów poznamy w kwietniu br.

Zielone podwórka Szczecina to program rewitalizacyjny, który realizowany jest od 2008 roku. Dzięki niemu zaniedbane podwórka przy wspólnotowych kamienicach odzyskują dawny blask. Podczas 8 lat trwania programu kwota gminnego dofinansowania sięgnęła ok. 7 mln zł. Pozwoliło to na renowację łącznie 93 podwórek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.