PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin rusza z halą widowiskową

  • RAF    2 listopada 2009 - 03:49

Szczecin ogłosił przetarg na budowę hali widowiskowo-sportowej. Obiekt powstanie przy ul. Szafera.
W ramach inwestycji powstanie budynek główny hali (część A) oraz budynki: biurowo-usługowy (część B) i sportowo-rekreacyjny (część C). Wykonane będą ponadto stacja transformatorowa i niezbędne przyłącza. W głównym obiekcie mieścić się będą wielofunkcyjne boisko, trybuny dla widzów, zaplecze socjalno – sanitarne dla sportowców. W zależności od organizowanej imprezy hala pomieści do 7,3 tys. osób (5,3 tys. na trybunach 2 tys. na płycie boiska). Powierzchnia użytkowa budynku wyniesie ok. 19,0 tys m². Budynek B przeznaczony będzie do obsługi kompleksu. Znajdą się tu kasy, zaplecze socjalno – biurowe, sale konferencyjne, restauracja. Najważniejszymi elementami części C będą sala treningowa, siłownie, sala fitness, sale konferencyjne, zaplecze dla mediów,. Na terenie kompleksu hali zlokalizowane zostaną ponadto dodatkowe obiekty sportowe oraz urządzone tereny zielone przeznaczone do wypoczynku. Będą tu m.in. trzy boiska sportowe przeznaczone do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenisa lub piłkę nożną; stanowiska do gry w tenisa stołowego; skatepark przeznaczony do jazdy na deskorolce lub rolkach; miniamfiteatr z przeznaczeniem na organizowanie imprez kulturalnych i tereny zielone wraz z fontanną oraz ścieżki rowerowe i alejki spacerowe.

- Budowa hali wzmocni metropolitalny charakter Szczecina. Miasto musi mieć warunki do organizacji dużych wydarzeń o charakterze sportowym i artystycznym - mówi Piotr Krzystek prezydent Szczecina.

Ogłoszone przez Szczecin postępowanie to przetarg ograniczony, który przeprowadzany jest w dwóch etapach. W pierwszym etapie wykonawcy składają wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, spośród których zostanie wyłonionych pięć najlepszych.

- Ubiegający się o zamówienie muszą wykazać się niezbędną wiedzą i doświadczeniem oraz dysponować potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia - dodaje Krzysztof Nowak, zastępca prezydenta Szczecina.

Potencjalni wykonawcy na swym koncie powinny mieć: wybudowanie jednego obiektu kubaturowego (np.: hali sportowej, hali widowiskowej, widowiskowo- sportowej, stadionu, amfiteatru itp.) o kubaturze minimum 50 000 m³; wykonanie i montaż konstrukcji stalowej jednego przekrycia budynku kubaturowego o rozpiętości minimum 50 m, opartego na obwodzie budynku. Ponadto sprawdzana będzie sytuacja ekonomiczna i finansowa firmy zapewniająca zdolność do wykonania zamówienia. W tym przypadku sprawdzone zostanie, czy ubiegający się o zamówienie posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie niższej niż 25 mln zł.

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wyznaczony został na 23 listopada tego roku. Po tym terminie nastąpi ocena wniosków i wybór wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w kolejnym etapie przetargu. W jego trakcie wybrane firmy złożą ofertę ostateczną. O wyborze wykonawcy decydować będzie najkorzystniejsza cena wykonania hali widowiskowo-sportowej. Na realizację obiektu zwycięzca przetargu będzie mieć maksymalnie do 36 miesięcy od momentu udzielenia zmówienia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.