PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin: stara elektrownia po remoncie

  • pt    11 maja 2016 - 16:39
 Szczecin: stara elektrownia po remoncie

Zabytkowa elektrownia po remoncie (fot.mat.prasowe)

• Miejsce pierwszej elektrowni miejskiej w Szczecinie zmieniło się nie do poznania.
• Z pomocą środków inicjatywy JESSICA udała się kompleksowa renowacja, a w efekcie powstał nowoczesny obiekt z biurami klasy A.
Dzięki pożyczce z inicjatywy JESSICA w wysokości ponad 19,3 mln zł udało się zrewitalizować i zagospodarować zabytkowy, poprzemysłowy budynek dawnej elektrowni w Szczecinie.

Inwestor rozbudował dawną elektrownię o trzy nowe kondygnacje. Pomieszczenia biurowe powstały w nowej, nadbudowywanej części, natomiast funkcja usługowa została zlokalizowana w obrębie dawnej elektrowni. Wybudowano garaż podziemny, powstały też pawilony biurowo-handlowo-usługowe.

Uroczyste otwarcie kompleksu Storrady Park Offices odbędzie się w piątek, 13 maja.

Zabytkowy obiekt elektrowni został wzniesiony w 1900 roku według projektu E. Deckera. Funkcjonowała tam pierwotnie pierwsza elektrownia miejska Szczecina. Na skutek działań wojennych i braku powojennych remontów konstrukcja dotrwała do czasów obecnych w znacznym stopniu uszkodzenia.

JESSiCA w pomorskim

Ponad 151 mln zł przeznaczonych na realizację inicjatywy JESSICA w zamykanej perspektywie finansowej 2007-2013 pozwoliło w województwie zachodniopomorskim na rewitalizację siedemnastu miejsc.

Obiekty i tereny po byłej papierni Skolwin, Stara Rzeźnia czy niedawno oddany do użytku hotel Dana to tylko przykłady ze stolicy Pomorza Zachodniego, w regionie rezultaty inicjatywy JESSICA to m.in. odnowiony zespół kamienic z XIX w. Kamieniu Pomorskim czy rewitalizacja budynku przy ul. Czarnieckiego w Stargardzie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.