PARTNER PORTALU
 • BGK

Szczecin: Stocznia Remontowa Gryfia z dostępem do nabrzeża Kaszubskiego

 • PAP/AT    14 listopada 2017 - 06:50
Szczecin: Stocznia Remontowa Gryfia z dostępem do nabrzeża Kaszubskiego
Stocznia Remontowa Gryfia znów będze mieć dostęp do nabrzeża Kaszubskiego (fot.msrgryfia.pl)

Morska Stocznia Remontowa Gryfia znów będzie miała dostęp do nabrzeża Kaszubskiego w Szczecinie.
• Morska Stocznia Remontowa Gryfia będzie miała dostęp do nabrzeża Kaszubskiego w Szczecinie – poinformował Fundusz Mars, który jest większościowym udziałowcem stoczni.

• Nabrzeże ma 230 m długości.

• Jest wyposażone w dwa dźwigi o udźwigu 20 ton i jeden 8-tonowy.

Jak tłumaczy członek zarządu MS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, zarządzającego funduszem Mars, Konrad Konefał przywrócenie stoczni dostępu do nabrzeża Kaszubskiego w Szczecinie było możliwe dzięki przejęciu kontroli operacyjnej przez Fundusz Mars nad ST3 Offshore, budującej fundamenty morskich farm wiatrowych.

"Dzięki jednemu większościowemu właścicielowi, spółki będą mogły w optymalny sposób korzystać z nabrzeża, które zdecydowanie usprawni prowadzenie prac na statkach remontowanych w MSR Gryfia" - zapewnił Konefał.

W przesłanym mediom komunikacie Fundusz informuje, że "stocznia Gryfia zanotowała w tym roku lepsze wyniki finansowe". "W pierwszych 3 kwartałach br. osiągnęła przychody zbliżone do tych, które osiągnęła w całym 2016 r. Poprawa nastąpiła też na poziomie wyników ze sprzedaży. Podczas gdy jeszcze w 2016 r. spółka zanotowała znaczną stratę, w 2017 r. trzy kwartały zakończyła z zyskiem ze sprzedaży" - czytamy w piśmie.

Stocznia Gryfia odnotowała także ok. 1,2 mln zł oszczędności, dzięki przywróceniu do jej struktur służb dokowych, co oznacza powrót pracowników Balticserwisu do stoczni.

Jak zapewnia Fundusz stocznia Gryfia współpracuje z Polską Żeglugą Bałtycką nad projektem budowy promu typu ro-pax, zgodnie z harmonogramem. Armator odebrał projekt kontraktowy, jednocześnie stocznia przystąpiła do prac nad przygotowaniem projektu technicznego jednostki.

Według przekazanych informacji Szczeciński Park Przemysłowy, którego również większościowym udziałowcem jest Fundusz Mars, przeprowadził z własnych środków inwestycje o wartości ponad 8 mln zł. Pieniądze te zostały przeznaczone w ciągu ostatnich miesięcy m.in. na modernizację pochylni Wulkan wraz z 300-tonową suwnicą, remont urządzeń dźwigowych, poprawę sprawności komór malarskich oraz remont pomieszczeń socjalnych i biurowych.

Obecnie rozpoczyna się wdrożenie programu naprawczego ST3 Offshore. Sąd Rejonowy w Szczecinie pozytywnie rozpatrzył wniosek dotyczący otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego spółki i wyznaczył nadzorcę sądowego. Jak napisano w komunikacie, "firma spłaciła już połowę wymagalnych wierzytelności, a trwające postępowanie restrukturyzacyjne ma na celu osiągniecie pełnej stabilizacji spółki i zawarcie układu z wierzycielami".

Mars Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych jest funduszem zarządzanym przez MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Fundusz zarządza portfelem większościowych udziałów akcji w 15 spółkach niepublicznych. Wśród nich są firmy z sektora remontu i budowy statków oraz budowy konstrukcji stalowych offshore, producent kotłów energetycznych, oraz spółki, których głównymi aktywami są nieruchomości.

Niedawno Mars przejął fabrykę fundamentów morskich elektrowni wiatrowych. Wybudowano ją w Szczecinie za 500 mln zł, z czego ponad 123 mln zł to dofinansowanie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Jej tereny objęto statusem Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Podstrefa Szczecin Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec). Wcześniej w spółce Bilfinger Mars Offshore udziały miał niemiecki koncern Bilfinger - Bilfinger Marine & Offshore Systems (62,5 proc.) i Mars (37,5 proc.).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

 • ol, 2017-11-27 01:31:58

  Będzie lepiej bo obie firmy tak Gryfia jak St3 skorzystają jedni uzyskają wreszcie dostęp do całego terenu a drudzy poprawią organizacje i dokończą projekty.