PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecińskie TBS ma 20 lat, współpracuje z samorządem i mieszkańcami

  • MN    23 stycznia 2017 - 15:50
Szczecińskie TBS ma 20 lat, współpracuje z samorządem i mieszkańcami
Budowa Osiedla Sienno to jedno z ostatnich osiągnięć Szczecińskiego TBS. (fot. Szczecińskie TBS)

• Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego obchodzi 20-lecie działalności.
• Od 1997 roku wybudowało 2590 mieszkań w różnych częściach Szczecina, a w trakcie realizacji są kolejne inwestycje.
• W tym samym czasie TBS zmodernizowało i przebudowało 515 mieszkań położonych w śródmiejskich kamienicach mieszkalnych.
Szczecińskie TBS obchodzi 20-lecie istnienia. Jednocześnie może się pochwalić, że ostatnia inwestycja jest zarazem największą zrealizowaną do tej pory przez spółkę – chodzi o zakończone w 2016 roku Osiedle Sienno. Inwestycja położona na granicy Warszewa i Żelechowej to 297 mieszkań w 15 budynkach. Osiedle stanowi przestrzeń dla rodziców i dzieci, znajduje się niedaleko centrum miasta.

Szczecińskie TBS zajmuje się również działalnością o charakterze rewitalizacyjnym. Jednym z pierwszych zadań przed jakim stanęło Szczecińskie TBS było zapewnienie mieszkańcom centrum miasta godnych warunków do życia. W rewitalizowanych kamienicach jest bezpieczniej, ładniej i przestronniej. Efekty rewitalizacji widać najlepiej na tzw. kwartałach turzyńskich, czyli obszarze położonym w obrębie ul. Chodkiewicza, Pocztowej, Ściegiennego i Bolesława Śmiałego lub zespole zabudowanym między ulicami Wojska Polskiego, Bohaterów Getta Warszawskiego i Królowej Jadwigi.

Spółka we współpracy z miastem realizuje także szereg programów społecznych skierowanych do różnych grup – m.in. do dzieci z pieczy zastępczej, usamodzielniających się jej wychowanków, studentów, absolwentów, młodych rodzin, rodzin wielodzietnych wymagających wsparcia oraz seniorów.

Czytaj też: Urzędy gmin zmieniają oblicze. Jak oceniacie najnowsze inwestycje?

Od 2014 r. w ramach Szczecińskiego TBS funkcjonuje program „Domu dla studenta”. Dzięki niemu w prosty i szybki sposób o mieszkania może ubiegać się rocznie kilkudziesięciu żaków. Absolwenci mogą skorzystać z programu realizowanego przez miasto Szczecin we współpracy ze spółką – „Dom dla Absolwenta”, który zapewnia mieszkania młodym ludziom posiadającym wykształcanie lub wykonujących zawody oczekiwane przez pracodawców.

Oferta Szczecińskiego TBS jest również skierowana do osób starszych. W ramach programu mieszkaniowego „Dom dla seniora” spółka zapewniła 23 mieszkania dla osób po 65. roku życia. Znajdują się one w budynku zaprojektowanym zgodnie z potrzebami przyszłych lokatorów, w tym szczególnie ze stworzeniem miejsca do wspólnych spotkań sąsiedzkich.

Czytaj też: Łódź stawia na społeczną rewitalizację

Jak podkreśla Szczecińskie TBS, jego inwestycje zawsze opierają się na współpracy z samorządem oraz mieszkańcami. I w oparciu o tę zasadę spółka planuje działać w kolejnych latach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.