PARTNER PORTALU
 • BGK

Szczyrk sprzedany. Bedą inwestycje

 • przeglad prasy/Gazeta Wyborcza    14 kwietnia 2011 - 17:15

Prywatyzacja największej w Polsce stacji narciarskiej była wyczekiwana od lat.
Jak donosi "Gazeta Wyborcza", spółka założona przez właścicieli gruntów pod wyciągami kupiła ośrodek Czyrna Solisko w Szczyrku. Teraz wszyscy czekają na nowe kolejki linowe i unowocześnione trasy.

Czytaj też: "Ośrodek w końcu idzie pod młotek".

Wieść o sprzedaży wywołała radość w Szczyrku. - Mamy wielką nadzieję, że będzie to przełom dla naszego miasta. Sprzedaż była bowiem koniecznym warunkiem do rozpoczęcia wyczekiwanych inwestycji a na nowe kolejki i unowocześnione trasy czekają tutaj wszyscy - mówi cytowana przez "GW" Sabina Bugaj, szefowa Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji.

Jak mówi Stanisław Richter, prezes spółki Szczyrkowski Ośrodek Narciarski zmodernizowane zostanie sztuczne naśnieżanie. Może uda się dokończyć rozpoczętą przez GAT budowę kolejki krzesełkowej na Hali Pośredniej

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (6)

 • jo, 2014-03-11 06:56:41

  Nareszcie dziadek zrozumiol ze nie bydzie zyl wiecnie - cas na emeryture panocku ,a mlodzi niech to dziadostwo po tobie bierom i rozwijajom dlo dobra nos wszystkich w SZCZYRKU !!!
 • stary baca, 2014-03-09 21:39:50

  Do Akcja "Piesi turyści": Takie stanowisko to brak wiedzy. Naśnieżane stoki to radość dla rybek mających na wiosnę tarło w potokach górskich. Wiosną w tym czasie jest mała ilość opadów. Snieg z armatek topi się o ok dwa tygodnie dłużej od naturalnego dzięki czemu woda dłużej ma przyzwoity... poziom o kres nadejścia suszy się opóźnia.  rozwiń
 • wiem, 2013-01-30 05:48:00

  Wlasciciele gruntow mieszkaja na Slasku a nie w Szczyrku, wyjatkiem jest prezes. Jeszcze troche a wlasciciele gruntow zazadaja oplaty za swieze powietrze w gorach.