PARTNER PORTALU
  • BGK

"Szkieletor" przestanie straszyć w Krakowie?

  • PAP/Dziennik Polski    28 stycznia 2014 - 07:23
"Szkieletor" przestanie straszyć w Krakowie?

Szkielet najwyższego budynku Krakowa straszy mieszkańców i turystów od 35 lat. Ale jest szansa ma dokończenie budowy wieżowca.
Bowiem resort infrastruktury i rozwoju wydał władzom miasta upoważnienie do poczynienia odstępstwa od przepisów techniczno-budowlanych przy wydaniu zgody na dokończenie tzw. Szkieletora. Chodzi o mniej rygorystyczne wymogi ochrony przeciwpożarowej - pisze "Dziennik Polski".

A decyzja ministerstwa oznacza, że niedługo inwestor może otrzymać w Urzędzie Miasta pozwolenia na budowę. Jak mówi wiceprezydent Krakowa Elżbieta Koterba, zniknęła ostatnia przeszkoda, a zgoda urzędu na budowę powinna być wydana do 20 lutego, a więc dnia, do którego wydłużono postępowanie.

Czytaj też:  Z Krakowa zniknie szkieletor?

Przez kilka dekad nie udało się zrealizować kolejnych koncepcji dla pechowego wieżowca, którego budowę przerwano pod koniec lat 70. Od kilku lat stara się dokończyć wieżowiec obecny inwestor spółka Treimorfa, która chce go zamienić w biurowiec z usługami w dolnych piętrach.

Jeśli firma otrzyma zgodę na budowę w najbliższym czasie i nie będzie odwołań, to jest szansa na rozpoczęcie prac jesienią. Mogłyby się one zakończyć w poł. 2016 r., na Światowe Dni Młodzieży - wylicza "DP".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Obserwator, 2014-01-30 12:18:14

    Szkieletor powinien zostać obniżony (psuje panoramę Starego Miasta), dopiero potem powinno się myśleć o jego dokończeniu.NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: