PARTNER PORTALU
  • BGK

Szklane domy urzędników

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    10 czerwca 2011 - 07:11
Szklane domy urzędników

Szkło, stal, klimatyzacja, 12 pięter plus podziemne parkingi. Łącznie ponad 30 tys. mkw. za ok. 150 mln zł. Tak będzie wyglądać nowa siedziba Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.
Urząd Marszałkowski swoją główną siedzibę – biurowiec w centrum Poznania – dzieli z urzędnikami wojewody. Łącznie zajmuje pomieszczenia w dziewięciu różnych punktach Poznania – pisze „Rzeczpospolita”.

Na goły czynsz wydaje miesięcznie 430 tys. zł. Problem ma rozwiązać nowa siedziba, na którą kilka lat temu zgodzili się radni.

Teraz SLD mówi: stop. Chce, by pieniądze przesunąć na budowę szpitala dziecięcego.

Czasu jest jednak bardzo mało. W ubiegłym tygodniu w urzędzie otwarte zostały koperty z ofertami inwestorów chcących wybudować gmach. Zgłosiło się ich 11.

Na zastrzeżenia SLD władze województwa odpowiadają: ,,widać, że zbliżają się wybory”.

Jeszcze latem powinna ruszyć budowa okazałego kompleksu w Lublinie. Szacowany koszt – 90 mln zł..

Podobnie jest w Krakowie. Decyzja o budowie nowej siedziby może zapaść już po wakacjach.

Nowych siedzib chcą marszałkowie co najmniej kilku dużych miast, m.in. Katowic i Szczecina. Argumenty podobne: konieczność skupienia urzędników w jednym miejscu, co pomoże także klientom, a w dalszej perspektywie przyniesie oszczędności. Jednak w wielu przypadkach inwestycyjne zapędy hamują kryzys i obawy przed osądem wyborców – pisze „Rzeczpospolita”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • JOTKA, 2011-06-13 22:21:27

    A jak tam u Was z mieszkaniami socjalnymi?