PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkoła w Lesznie z placem zabaw i boiskiem

  • AT    28 kwietnia 2012 - 11:04
Szkoła w Lesznie z placem zabaw i boiskiem

Jest szansa na to, że w tym roku przy Szkole Podstawowej nr 7 w Lesznie powstaną dwa place zabaw, a w przyszłym roku boisko, bieżnie i budynek socjalny.
O budowę wielofunkcyjnego obiektu sportowego zabiega Rada Rodziców „siódemki”. Pod koniec ubiegłego roku rodzice wraz z dziećmi przyszli na sesję Rady Miejskiej Leszna, prosząc o pieniądze na powstanie kompleksu boisk i bieżni. Szkoła Podstawowa nr 7 jest uważana za placówkę sportową, ale nie ma ani osobnej hali, ani kompleksu sportowego na powietrzu. Uczniowie przynieśli na obrady radnych swoje puchary i medale, bo chcieli przekonać samorządowców, że osiągając takie sukcesy zasługują na nowoczesną bazę.

W tym roku w budżecie miasta są pieniądze na projekt inwestycji przy „siódemce”. Wiadomo jednak, że na sesji w maju radni będą decydować o podziale 6.340.000 zł tzw. wolnych środków, które zostały z ubiegłego roku. Dlatego też przedstawiciele Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 7 pojawili się we wtorek na posiedzeniu Komisji Kultury i Sportu, chcąc przekonać radnych, aby część tej kwoty przekazali właśnie na boiska przy „siódemce”.

– Czy dałoby się przyśpieszyć inwestycję? – pytał Mariusz Nowacki, przewodniczący Rady Rodziców.

Prezydent Tomasz Malepszy tłumaczył, że planowany obiekt ma kosztować około 2 mln zł, bo jeżeli już decydować się na inwestycję, to taką z prawdziwego zdarzenia. Dlatego też zaproponował, aby w tym roku zrobić projekt i postarać się o wszystkie konieczne dokumenty, a budowę rozpocząć w 2013, oczywiście jeśli radni w budżecie na przyszły rok zagwarantują na to odpowiednią kwotę. W tym roku miasto musi rozwiązać palący problem boiska przy III Liceum Ogólnokształcącym, które – zdaniem inspektora sanitarnego – jest w takim stanie, że zagraża bezpieczeństwu uczniów.

– To może przy Szkole Podstawowej numer 7 mogłyby w tym roku powstać same place zabaw. One mają być w takim miejscu, że nie będą przeszkadzać budowie boisk i bieżni – dopytywał Łukasz Pieprzyk z Rady Rodziców.

– Ta propozycja jest do przemyślenia – odpowiadał prezydent Tomasz Malepszy (zabierz głos/oceń prezydenta). – Kto wie, może właśnie tak zrobimy.  

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.