PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkoła w Paczkowie doczekała się rozbudowy

  • 24swarzedz.pl    18 listopada 2011 - 18:30
Szkoła w Paczkowie doczekała się rozbudowy

Zespół Szkół w Paczkowie ma długą historię, sięgającą początków XX wieku. Szkoła, podzielona na kilka budynków, potrzebuje jednak remontów i dalszych udoskonaleń. Urząd Miasta i Gminy Swarzędz zaplanował więc rozbudowę kompleksu.
Najstarsze zapiski świadczące o powstaniu szkoły w Paczkowie powszechnej mają pochodzić z 1904 roku. Po II Wojnie Światowej siedziba szkoły znajdowała się tylko w budynku przy ulicy Szkolnej, jednak w późnych latach 50-tych do kompleksu włączono stojący nieopodal dawny dworek Ernesta Jeske znajdujący się przy ulicy Dworskiej.

W 1995 roku szkołę rozbudowano, wzbogacając budynek o sale lekcyjne i sanitariaty. Następnie w 2003 roku postawiono nową salę gimnastyczną. Tak oto powstała placówka składająca się ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Niedawno, 3 października, uczniowie Zespołu Szkół w Paczkowie mieli okazję spotkać się z wnukiem Ernesta Jeske, który spędził kilka lat w dworku dziadka.

Szkoła, podzielona na kilka budynków, potrzebuje jednak remontów i dalszych udoskonaleń. Urząd Miasta i Gminy Swarzędz zaplanował więc rozbudowę kompleksu. Prace budowlane będą dotyczyły przede wszystkim budowy budynku szkoły przy ulicy Szkolnej, który będzie połączony z istniejącą już salą gimnastyczną. Budynek został zaprojektowany jako parterowy z użytkowym poddaszem. Powstanie w nim 10 klas mieszczących 25 uczniów, węzły sanitarne, szatnia, świetlica, biblioteka, stołówka i pomieszczenia administracyjne. W zakresie infrastruktury budynek ma również być dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych użytkowników. Zostanie w nim zbudowana pochylnia, specjalna toaleta oraz zamontowane dźwigi.

Termin realizacji inwestycji będzie długi. Odbiór końcowy robót nastąpi nie wcześniej niż w styczniu 2013 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.