PARTNER PORTALU
  • BGK

Szlaban w górę na obwodnicy Goleniowa

  • AT    22 grudnia 2011 - 20:21
Szlaban w górę na obwodnicy Goleniowa

Przybywa nowych kilometrów w sieci dróg wojewódzkich w zachodniopomorskim. Dziś, w samo południe, podniesiono szlaban w górę na wschodniej obwodnicy Goleniowa - donosi rzecznik Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.
Uroczystość przekazania nowej obwodnicy odbyła się na rondzie, gdzie krzyżują się droga wojewódzka nr 113 Goleniów – Maszewo z nowym przebiegiem drogi wojewódzkiej nr 113. Rozpoczął ją meldunek z zakończenia inwestycji zdany przez dyrektora Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Bogdana Krawczyka. 

Marszałek Olgierd Geblewicz (zabierz głos/oceń marszałka) nie krył satysfakcji z osiągniętego celu.

– To spełnienie obietnic złożonych mieszkańcom przed laty o wytrwałym dążeniu do realizacji budowy wschodniego obejścia Goleniowa – mówi marszałek. - Nowe obejście jest jedną z najważniejszych „europejskich” inwestycji Województwa Zachodniopomorskiego, której całkowity koszt zamyka się w kwocie blisko 26 mln zł - dodaje.  

Do tych słów dołączył się też zastępca burmistrza Goleniowa Henryk Zajko. Z kolei były burmistrz Goleniowa Andrzej Wojciechowski - jak donosi rzecznik prasowy zachodniopomorskiego magistratu - gratulując inwestycji, przypomniał o trudnościach, z jakimi borykano się na jej początku, związanych ze zmianą przepisów na etapie projektowania.

Podkreślił przy tym znaczenie partnerskiej współpracy samorządów dla powodzenia tego zadania, co się wyraziło m.in. w partycypacji gminy w jego kosztach. Sukces i satysfakcja z realizacji inwestycji – to z kolei najważniejsze słowa z wypowiedzi dyrektora Andrzeja Popki, przedstawiciela Wykonawcy – Budimeksu SA.
 
Budowa obejścia trwała dwa lata, wykonawca wszedł na plac budowy 2 marca 2010 r. Nowa obwodnica o długości 3,5 km pozwoli wreszcie na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z Goleniowa, a ponadto znacząco usprawni ruch na drodze wojewódzkiej nr 113, drogach krajowych nr 3 i 6 i drogach lokalnych zbiegających się w tym punkcie. 

- Na marginesie wspomnijmy jeszcze o oryginalnej pamiątce, z jaką marszałek Geblewicz wyjechał z Goleniowa. Od wiceburmistrza Zajki otrzymał szpadel, który był użyty podczas przekazania placu budowy - donosi rzecznik.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.