PARTNER PORTALU
  • BGK

Szlak pogranicza w Sosnowcu

  • www.esosnowiec.pl (Arkadiusz Kaczor)    22 sierpnia 2012 - 08:21
Szlak pogranicza w Sosnowcu

Już wkrótce będzie można w Sosnowcu przejechać rowerowym „Szlakiem pogranicza”, biegnącym od Milowic aż do Trójkąta Trzech Cesarzy.
W magistracie zapewniają, że trasa może być gotowa już we wrześniu. Właśnie trwa przetarg na jej wykonawcę. Ci, którzy od dawna postulowali wytyczenie tego szlaku zacierają ręce i są pewni, że stanie się on popularny wśród sosnowieckich rowerzystów.

– Projekt szlaku rowerowego, który roboczo nazwaliśmy „Szlakiem pogranicza”, jest organizowany przez Wydział Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym. Sosnowiecki oddział PTTK od dawna sugerował wytyczenie szlaku od parku w Milowicach do Trójkąta Trzech Cesarzy. Już teraz tą trasą da się przejechać, ale chcemy ją uporządkować, usprawnić i sprawić żeby rowerzystom wygodniej się po niej jechało – mówi Michał Starzyński z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Dodaje: – To bardzo przyjemna trasa, która omija duże węzły komunikacyjne. Biegnie wzdłuż Brynicy, przez Stawiki, ulicę Kresową, Naftową, zahacza o „Rybaczówkę” i przez rynek w Modrzejowie biegnie aż do TTC. Z samą trasą nie ma zbyt wiele pracy. Teren trzeba posprzątać, oznakować i gdzieniegdzie wysypać żwir. Jeśli tylko będzie wykonawca, to już we wrześniu szlak może być gotowy.

Na potrzeby projektu pracuje się właśnie nad graficznymi oznakowaniami trasy.

– Specjalne tablice będą miały za zadanie informować, w którym miejscu rowerzysta się znajduje i jak daleko ma do celu. Poza tym same tablice mają zachęcać do wyruszenia w trasę i przejechania jej w całości. Rowerzyści bardzo licznie korzystają z terenów wokół ulicy Kresowej. Jeśli zobaczą, że można stamtąd pojechać dalej, być może się zdecydują. Jesteśmy przekonani, że jeśli projekt przypodoba się rowerzystom. Dla nas będzie to z kolei informacja, że warto w podobne przedsięwzięcia się angażować – podkreśla Michał Starzyński zaznaczając, że magistrat postara się o odpowiednią promocję, na przykład w formie ulotek.

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.