PARTNER PORTALU
  • BGK

Szlak wodny będzie tętnić życiem

  • GK/mazovia.pl    7 marca 2012 - 12:02

Trzy województwa: mazowieckie, kujawsko-pomorskie i pomorskie zaangażowały się w projekt rozwoju szlaku wodnego E40 Gdańsk – Bydgoszcz – Toruń – Warszawa.
Przedstawiciele tych samorządów podpisali list intencyjny w sprawie rewitalizacji i aktywizacji tego strategicznego korytarza tranzytowego.

Mazowsze reprezentował wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

– Strategia transportu na poziomie krajowym, uwzględniająca rozwój dróg śródlądowych, jest jednym z priorytetów rozwoju sieci komunikacyjnej, a co za tym idzie gospodarczej kraju. Decyzja o podjęciu trudu wspólnej rewitalizacji szlaku wodnego E40 to inicjatywa, poprzez którą województwa same starają się przygotować projekty związane z odbudową tej szczególnej gałęzi transportu – podsumował spotkanie wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

Podpisanie listu intencyjnego to pierwszy krok w kierunku rewitalizacji i aktywizacji gospodarczej odcinka projektowanej Międzynarodowej Drogi Wodnej E40 Gdańsk Bydgoszcz Toruń Warszawa. Inicjuje on współpracę międzyregionalną, która pozwoli na efektywną wymianę doświadczeń, a przez dążenie do zrównoważonego rozwoju obszaru Dolnej Wisły umożliwi rozwinięcie potencjału ekonomicznego szlaku.

Na mocy porozumienia powołany zostanie zespół roboczy, w skład którego wejdą reprezentujący zainteresowane województwa eksperci do spraw gospodarki, ekologii, hydrologii, transportu i psychologii społecznej oraz kluczowi przedsiębiorcy. Ważnym etapem przedsięwzięcia jest również popularyzacja wiedzy na temat możliwości gospodarczego i turystycznego wykorzystanie dolnego biegu Wisły. Koordynację służących temu działań powierzono województwu kujawsko-pomorskiemu.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.