PARTNER PORTALU
  • BGK

Szmit: za kilka tygodni wstępna ocena planu budowy dróg krajowych

  • PAP/AS    28 lutego 2016 - 10:03
Szmit: za kilka tygodni wstępna ocena planu budowy dróg krajowych
Jedną z propozycji w ramach optymalizacji kosztów ma być np. katalog budownictwa mostowego (fot. pixabay.com CC0)

Za kilka tygodni ministerstwo infrastruktury i budownictwa ma przedstawić wstępne wyniki prac nad optymalizacją budowy dróg krajowych i autostrad w Polsce oraz informację o dofinansowaniu Krajowego Funduszu Drogowego - poinformował wiceminister Jerzy Szmit.
W miniony piątek po raz pierwszy obradował powołany w tym ministerstwie zespół, który - jak powiedział Szmit - zajmuje się oceną technologii, ale też prawa związanego z całym procesem budowy dróg w kraju, w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014-2023.

"Myślę, że na koniec marca, raczej na początku kwietnia, będziemy mogli już pokazać propozycje. To będą propozycje ustawowe, propozycje zmiany rozporządzeń, propozycje zmiany norm wykonawczych" - powiedział Szmit PAP w sobotę w Łomży (Podlaskie), gdzie brał udział w wyjazdowym posiedzeniu klubu parlamentarnego PiS.

Dodał, że w tym samym czasie będzie przedstawiona informacja o możliwościach dofinansowania Krajowego Funduszu Drogowego. Z tego funduszu finansowane są głównie inwestycje na drogach krajowych w Polsce. "Nie tak szybko" - odpowiedział pytany, czy również wtedy będzie ogłoszona nowa lista inwestycji, które będą w programie budowy dróg.

Wiceminister dodał, że chodzi o to, by przed podejmowaniem decyzji o budowie dróg, móc ocenić, ile naprawdę będzie to kosztować. "Wszyscy eksperci to podkreślają, wszyscy się zgadzają, branża zgadza się, że my w Polsce budujemy za drogo, jeśli chodzi o budownictwo drogowe” – powiedział Szmit.

Cały artykuł dostępny na parlamentarny.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • jędrek, 2016-03-02 18:22:04

    ciekawe ale dla rozluźnienia atmosfery, znalazłem fajna stronę www: kronikaodkrywcow.pl