PARTNER PORTALU
  • BGK

Szosą Lubicką można już do autostrady

  • wer/um.torun.pl    25 listopada 2011 - 19:40
Szosą Lubicką można już do autostrady

Jest już wygodny dojazd z Torunia do A1. Zakończyła się bowiem modernizacja kilometrowego odcinka Szosy Lubickiej - fragmentu drogi krajowej nr 80, którym można z Torunia wjechać na autostradę.
Za budowę miasto zapłaci 38 mln zł, ale na 85 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji uzyskało środki z Unii Europejskiej.

Czytaj też: Przyspieszają na Lubickiej w Toruniu

- Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna to inwestycja dla miasta. Toruński węzeł to póki co pierwsze i jedyne połączenie Torunia z autostradą, bo budowa węzła Turzno jeszcze się nie rozpoczęła. Starania o pieniądze unijne na przebudowę Szosy Lubickiej  trwały długo, ale okazały się skuteczne. Cieszy, że oddajemy drogę do użytku pięć dni przed terminem - mówił podczas otwarcia drogi Michał Zaleski, prezydent Torunia (zabierz głos/oceń prezydenta).

Pierwszego kierowcę, który przejechał nowym odcinkiem czekała nietypowa niespodzianka. Został on zatrzymany przez policję, ale tylko po to, by otrzymać prezent z okazji zakończenia inwestycji - nawigację samochodową GPS. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.