PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital Tucholski w nowym budynku

  • AT    22 marca 2012 - 13:45
Szpital Tucholski w nowym budynku

Szpital Tucholski w Tucholi ma nowy budynek, w którym funkcjonuje oddział kardiologiczny z pracownią kardiologii inwazyjnej.
21 marca z udziałem wicemarszałka Edwarda Hartwicha odbyła się uroczystość otwarcia obiektu, który powstał dzięki wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Jak donosi Kujawsko - Pomorski Urząd Marszałkowski (zabierz głos/oceń marszałka) wart 17,5 mln złotych projekt rozbudowy i doposażenia lecznicy obejmował między innymi budowę nowego trzykondygnacyjnego pawilonu, w którym oprócz kardiologii znalazły miejsce poradnie specjalistyczne, a wkrótce przeniosą się tam także interna oraz blok operacyjny chirurgii i oddział intensywnej opieki medycznej. Oprócz tego zakupiono nowoczesną aparaturę i sprzęt, w tym tomograf komputerowy, wyposażenie sal operacyjnych, respiratory i kardiomonitory, łóżka porodowe i stanowiska do resuscytacji noworodków. Lista zakupów liczyła 186 pozycji. Wartość wsparcia z RPO WK-P wyniosła 5,5 mln złotych.

Szpital kończy obecnie termomodernizację obiektów, także sfinansowaną w ramach RPO WK-P, władze placówki planują też w najbliższym czasie remont i modernizację starszych obiektów.

Tucholska inwestycja wpisuje się w prowadzoną przez samorząd województwa politykę kompleksowych działań na rzecz poprawy warunków leczenia i hospitalizacji w Kujawsko-Pomorskiem, obejmującą modernizację nie tylko wiodących regionalnych placówek, ale także szpitali powiatowych z całym województwie - donosi urząd.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.