Szukają chętnego na wody termalne

Podczęstochowski Olsztyn, znany głównie z ruin średniowiecznego zamku, szuka inwestora, który chciałby wykorzystać zlokalizowane w tej gminie wody termalne.
Szukają chętnego na wody termalne
Kosztem ponad 600 tys. zł samorządowcy będą promować ofertę gminy w kraju i za granicą.

Zaplanowana na przyszły rok kampania „Termy Jurajskie – promocja walorów inwestycyjnych gminy Olsztyn” w większej części (ponad 530 tys. zł) będzie sfinansowana ze środków unijnych, przeznaczonych na ten cel przez samorząd woj. śląskiego. Pozostałą część dołoży gmina.

Jak poinformowała Monika Kosielak z Urzędu Gminy w Olsztynie, samorząd chce znaleźć chętnych na należący do niego 5-hektarowy teren i tamtejsze wody termalne. Mógłby tam powstać np. kompleks hotelowo-rekreacyjny z zespołem basenów.

Projekt przewiduje promocję oferty Olsztyna na targach w Poznaniu, a także w krajach Unii Europejskiej: Cannes, Wiedniu i Monachium.

Podstawowym materiałem promocyjnym kampanii będzie tzw. master plan, za pomocą którego samorząd będzie przedstawiać inwestorom swój teren, zgodnie z zapisami w gminnym planie zagospodarowania przestrzennego. Planuje się spotkania z potencjalnymi partnerami, powstanie też film promocyjny, foldery, ulotki, mapy turystyczne i gadżety promocyjne.

Jeśli w pobliżu średniowiecznego zamku powstanie kompleks basenów termalnych, będzie to pierwsza tego typu inwestycja w tym regionie. Istnienie tam, na głębokości ok. 500-600 m, wód termalnych zostało już udokumentowane, ale wymaga dalszych badań i odwiertów.

Woda nie jest na tyle gorąca, żeby ją wykorzystać do celów grzewczych, ale przy temperaturze 20-40 stopni Celsjusza możliwe byłoby zastosowanie jej w parku wodnym.

Gmina Olsztyn położona jest w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w granicach parku krajobrazowego i jego otuliny, 12 km na południowy wschód od granic Częstochowy. Olsztyn należy do najbardziej malowniczych zakątków Jury.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE