PARTNER PORTALU
  • BGK

Szukają chętnego na wody termalne

  • PAP    9 czerwca 2012 - 14:42
Szukają chętnego na wody termalne

Podczęstochowski Olsztyn, znany głównie z ruin średniowiecznego zamku, szuka inwestora, który chciałby wykorzystać zlokalizowane w tej gminie wody termalne.
Kosztem ponad 600 tys. zł samorządowcy będą promować ofertę gminy w kraju i za granicą.

Zaplanowana na przyszły rok kampania „Termy Jurajskie – promocja walorów inwestycyjnych gminy Olsztyn” w większej części (ponad 530 tys. zł) będzie sfinansowana ze środków unijnych, przeznaczonych na ten cel przez samorząd woj. śląskiego. Pozostałą część dołoży gmina.

Jak poinformowała Monika Kosielak z Urzędu Gminy w Olsztynie, samorząd chce znaleźć chętnych na należący do niego 5-hektarowy teren i tamtejsze wody termalne. Mógłby tam powstać np. kompleks hotelowo-rekreacyjny z zespołem basenów.

Projekt przewiduje promocję oferty Olsztyna na targach w Poznaniu, a także w krajach Unii Europejskiej: Cannes, Wiedniu i Monachium.

Podstawowym materiałem promocyjnym kampanii będzie tzw. master plan, za pomocą którego samorząd będzie przedstawiać inwestorom swój teren, zgodnie z zapisami w gminnym planie zagospodarowania przestrzennego. Planuje się spotkania z potencjalnymi partnerami, powstanie też film promocyjny, foldery, ulotki, mapy turystyczne i gadżety promocyjne.

Jeśli w pobliżu średniowiecznego zamku powstanie kompleks basenów termalnych, będzie to pierwsza tego typu inwestycja w tym regionie. Istnienie tam, na głębokości ok. 500-600 m, wód termalnych zostało już udokumentowane, ale wymaga dalszych badań i odwiertów.

Woda nie jest na tyle gorąca, żeby ją wykorzystać do celów grzewczych, ale przy temperaturze 20-40 stopni Celsjusza możliwe byłoby zastosowanie jej w parku wodnym.

Gmina Olsztyn położona jest w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w granicach parku krajobrazowego i jego otuliny, 12 km na południowy wschód od granic Częstochowy. Olsztyn należy do najbardziej malowniczych zakątków Jury.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.