PARTNER PORTALU
  • BGK

Szukają inwestora dla budowy hali Wisły

  • malopolskie.pl    18 lutego 2011 - 11:05
Szukają inwestora dla budowy hali Wisły

O przyszłości budowy hali Wisły rozmawiali 17 lutego przedstawiciele władz województwa - marszałek Marek Sowa i członek Zarządu Województwa Stanisław Sorys, Towarzystwa Sportowego Wisła i Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków.
W rozmowach uczestniczył także senator Stanisław Bisztyga. Gospodarz spotkania marszałek Marek Sowa zapewnił, że samorządowi województwa zależy, aby taki obiekt powstał szybko w Krakowie.

Marszałek przypomniał, że już w 2007 r. Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o umieszczeniu budowy hali widowiskowo-sportowej na tzw. liście projektów kluczowych dofinansowywanych z funduszy unijnych, uznając to przedsięwzięcie za ważne dla całego regionu.

Zaznaczył, że dla samorządu województwa ważne jest, aby obiekt o takim charakterze powstał, ale też – ponieważ jest odpowiedzialny za skuteczne wykorzystanie środków unijnych – liczy się, aby powstał w przewidzianym czasie, a pieniądze się nie zmarnowały. Mniej istotne jest natomiast, kto zrealizuje tę inwestycję.

Ludwik Miętta-Mikołajewicz, prezes TS Wisła zadeklarował, że towarzystwo sportowe poszuka nowego inwestora dla tego przedsięwzięcia.  O wynikach tych poszukiwań zostaną powiadomione władze województwa na kolejnym spotkaniu pod koniec marca. TS Wisła zobowiązało się do przygotowania nowego harmonogramu realizacji inwestycji.

Uzgodniono, że ostateczna decyzja w sprawie hali Wisły zapadnie pod koniec kwietnia.

Czytaj też: Chcą budować i halę i arenę

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.