PARTNER PORTALU
  • BGK

Szukają kupca dla działek w SSSE

  • PAP    19 maja 2011 - 16:14
Szukają kupca dla działek w SSSE

Trwa procedura przetargowa związana z zakupem dwóch działek, znajdujących się w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Firma KAN z Białegostoku chce kupić dwie działki w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W czwartek otwarto przetargowe oferty. Firma KAN już wcześniej brała udział w przetargu na te nieruchomości, ale został on unieważniony.

Łączna powierzchnia tych działek to 2,5 hektara, a cena wywoławcza - w sumie 3,7 mln zł netto. Urząd Miejski w Białymstoku na razie nie ujawnia zaoferowanych przez KAN cen. Wiadomo tylko, że z powodów formalno-prawnych musiały być wyższe od cen wywoławczych. - Nie było innych chętnych na te nieruchomości - poinformowała rzeczniczka prezydenta (oceń prezydenta) Białegostoku Urszula Sienkiewicz.

Czytaj też: Nowa fabryka na terenie starachowickiej SSE

To ponowny przetarg. Marcowy został unieważniony z powodu błędu prawnego. KAN ponownie wystartował w powtórzonym przetargu, firma nie zrezygnowała z zamiaru inwestowania. Firma ta jest producentem wodnych i grzewczych systemów instalacyjnych.

Unieważniony w marcu przetarg dotyczył czterech działek o powierzchniach od ponad 1,4 do ponad 2,2 hektara, zajmujących w sumie 7,8 hektara. W maju odbywają się ponowne przetargi na te nieruchomości.

Czytaj też: Klastry sposobem na drugie życie SSE

Działki chciały kupić w marcu trzy firmy: KAN i Bianor z Białegostoku oraz olsztyński Masterpress. Jeszcze w tym miesiącu będzie wiadomo, czy Bianor i Masterpress, tak jak KAN, podtrzymają chęć inwestowania w podstrefie i również ponownie złożą oferty na zakup działek, którymi interesowały się wcześniej.

Kilka dni temu nie odbył się natomiast przetarg, w którym miasto Białystok wystawiło po raz pierwszy do sprzedaży dwie największe działki w podstrefie o łącznej powierzchni ponad 10 hektarów. Jedna miała być sprzedana, zaś druga oddana w wieczyste użytkowanie. Cena wywoławcza każdej wynosiła 12 mln zł. Nie ma na nie chętnych.

Suwalska SSE to sześć podstref: Suwałki, Grajewo, Białystok (Podlaskie), Ełk i Gołdap (Warmińsko-Mazurskie) oraz Małkinia Górna (Mazowieckie). Strefa obejmuje prawie 342,8 ha.

Podstrefa Białystok istnieje od grudnia 2008 r. To blisko 30 ha w dwóch kompleksach, położonych w południowo-wschodniej części miasta (między ulicami Mickiewicza, Borsuczą, Myśliwską a Solnicką). Mogą tam powstawać obiekty biurowo-administracyjne, magazyny, obiekty produkcyjno-usługowe i produkcyjne w branżach, które nie są uciążliwe dla środowiska. Pierwszy inwestor Masterpress buduje tam już swój zakład.

Z danych za trzy kwartały 2010 r. wynika, że dotąd na terenie sześciu podstref SSSE ok. 60 firm utworzyło 5 tys. 354 miejsc pracy, a nakłady inwestycyjne przekroczyły 1,5 mld zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • horror SSE, 2011-05-20 19:44:05

    120 zl/m2 w Bialymstoku ???