PARTNER PORTALU
  • BGK

Szwindle przy budowie orlików

  • PAP    8 czerwca 2011 - 13:25
Szwindle przy budowie orlików

CBA znalazła nieprawidłowości przy budowie Orlików w gminie Władysławów.
Na nieprawidłowości przy zamówieniach publicznych związanych z budową boisk typu Orlik w gminie Władysławów natrafili agenci CBA.

Ich zdaniem gmina mogła ponieść ponad 200 tysięcy złotych straty. Sprawę prowadzi prokuratura w Koninie. Jak poinformował rzecznik prasowy CBA Jacek Dobrzyński, nieprawidłowości ujawniono w efekcie kilkumiesięcznej kontroli w Urzędzie Gminy Władysławów.

„W jej trakcie agenci ujawnili nieprawidłowości związane ze stosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych” – wyjaśnił Dobrzyński dodając, że agenci stwierdzili też, że do budowy boisk typu Orlik użyto w gminie granulat inny niż ten, jaki zgodnie z zamówieniem miał zostać użyty.

Dobrzyński nie chciał ujawnić, na czym dokładnie polegały nieprawidłowości stwierdzone przez agentów. „Sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Koninie” – powiedział.

Szef konińskiej prokuratury Marek Lewicki potwierdził, że do jego jednostki wpłynęły przygotowane przez CBA materiały dotyczące budowy Orlików w gminie Władysławów.

„Nie jestem jednak w stanie powiedzieć nic więcej na ten temat. Dopiero zapoznajemy się z materiałami” – powiedział Lewicki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • ból głowy, 2011-06-08 14:46:42

    NIGDY NIE PRZESTANĘ wierzyc w"magików od orlików" !!!
  • Lenin, 2011-06-08 14:39:51

    W innych gminach też sprawdzają?