PARTNER PORTALU
  • BGK

Szybciej do centrum Włocławka

  • AT    25 stycznia 2012 - 09:56
Szybciej do centrum Włocławka

Na wniosek mieszkańców Zawiśla Miejski Zarząd Dróg we Włocławku dokonał zmiany programu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu placu Kopernika z ulicami Wyszyńskiego i Tumską oraz wlotem na most.
Sygnalizacja pracuje obecnie na wydłużonym cyklu, co usprawnia znacznie komunikację pomiędzy Zawiślem, a centrum miasta.

Jak podaje włocławski magistrat (zabierz głos/oceń prezydenta) informacje o natężeniu ruchu sterownik uzyskuje od zamontowanych pod nawierzchniami ulic detektorów oraz kamer umieszczonych na wysięgnikach. Pozostawianie przez kierujących kilkunastometrowych, a czasem większych odległości między pojazdami powoduje, iż sterownik może potraktować dany wlot jako „pusty” i włączyć sygnał zielony dla innego kierunku.

Miejski Zarząd Dróg sugeruje kierowcom, aby w miarę możliwości zachowywali mniejsze odległości pomiędzy pojazdami i płynnie ruszali po uzyskaniu sygnału zielonego. Wszystko to przyczyni się do usprawnienia ruchu i zmniejszenia korków tworzących się na moście w godzinach szczytu - donosi magistrat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.