PARTNER PORTALU
  • BGK

Szybciej do Słupska

  • AZA    28 kwietnia 2010 - 14:40

Mieszkańcy Gminy Postomino już niebawem będą mogli szybciej dojeżdżać do Sławna i Słupska. W przyszłym roku zostanie oddana do użytku przebudowana droga biegnąca przez Pałowo i Nosalin.
Inwestycja ruszy w maju na terenie Gminy Postomino w Powiecie Sławieńskim. Plan robót obejmuje przebudowę drogi gminnej w miejscowości Pałowo i Nosalin, która stanowi najkrótszą trasę do pobliskich miast – Sławna i Słupska, gdzie znajdują się m.in. zakłady pracy okolicznych mieszkańców. Obecny stan techniczny nawierzchni uniemożliwia sprawne poruszanie się tą trasą, co zmusza do wybierania znacznie dłuższej drogi.

Projekt Gminy Postomino „Poprawa standardu i jakości lokalnej sieci drogowej poprzez przebudowę i modernizację publicznej drogi gminnej Pałowo – Nosali w gminie Postomino” otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 1,18 mln zł. Jest on realizowany w ramach priorytetowej Osi 2. Rozwój infrastruktury transportowej i energetycznej, Działanie 2.1 Zintegrowany system transportowy województwa, Poddziałanie 2.1.2 Lokalna infrastruktura drogowa Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.

Podpisanie umowy o dofinansowaniu projektu odbędzie się w piątek (30 kwietnia), w siedzibie Urzędu Gminy w Postominie. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego reprezentowany będzie przez wicemarszałka Jan Krawczuka. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.