PARTNER PORTALU
  • BGK

Szybciej pociągiem z Poznania do Szczecina. Po torach przyjdzie kolej na przystanki

  • wnp.pl(AH)    7 września 2017 - 12:38
Szybciej pociągiem z Poznania do Szczecina. Po torach przyjdzie kolej na przystanki
Roboty obejmują na dwutorowym 56 km odcinku, ponad 100 km torów (Fot. PKP PLK)

Po modernizacji linii kolejowej z Poznania do Szczecina czas podróży na tej trasie skróci o około 20 minut. Cała inwestycja, której koszt wynosi około 2,2 mld zł, ma być gotowa do 2020 r.
- Efekty prac na trasie Poznań - Szczecin zapewnią atrakcyjny czas podróży w ruchu pasażerskim oraz konkurencyjną ofertę dla przewozu towarów m.in. do portów w Szczecinie i Świnoujściu. Roboty zostały zorganizowane tak, by podczas inwestycji utrzymać ruch pociągów - mówi Arnold Bresch z zarządu PKP PLK.

Roboty obejmują na dwutorowym 56 km odcinku, ponad 100 km torów. W trakcie tych prac wymieniane są szyny, podkłady i tłuczeń.

Po zakończeniu pierwszego etapu kolejne prace między Poznaniem a Wronkami i Słonicami a Szczecinem obejmą stacje i przystanki. Rozpoczną się pod koniec 2018 r. i zakończą w 2020 r. Pociągi między stacjami będą wówczas jeździć już po zmodernizowanych torach.

Na 8 stacjach i przystankach przebudowanych zostanie 37 peronów z nowymi wiatami, oświetleniem i informacjami pasażerskimi. Zapewnione będą udogodnienia dla osób z ograniczoną mobilnością.

Więcej czytaj tutaj

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.