PARTNER PORTALU
  • BGK

Szybciej pojedziemy z Bydgoszczy do Poznania

  • JS    4 maja 2017 - 21:34
Szybciej pojedziemy z Bydgoszczy do Poznania
Inwestycja na terenie województwa kujawsko-pomorskiego realizowana jest w trybie „zaprojektuj i wybuduj” (Fot. PTWP/Paweł Pawłowski)

W czwartek (4 maja) oddany został do użytku odcinek trasy S5 omijający Gniezno i dochodzący do granicy województwa kujawsko-pomorskiego. 10 maja planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.




Inwestycja realizowana pod Gnieznem polegała na budowie 18,5 km drogi ekspresowej omijającej od północnego zachodu to miasto. Kosztowała 500 mln zł. Dzięki niej skrócił się czas przejazdu pomiędzy Bydgoszczą a Poznaniem. Z końcem kwietnia wydane zostało też pozwolenie na budowę trzeciego odcinka drogi S5 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego  Szubin-Jaroszewo (na terenie powiatu nakielskiego). Decyzja ZRID umożliwia przejęcie nieruchomości pod budowaną drogę i rozpoczęcie procedury odszkodowawczej. 10 maja planowane jest rozpoczęcie  prac budowlanych na odcinku od Żnina do granicy województwa. Na tym fragmencie o długości 25 km powstaną m.in.  dwie jezdnie i 4 węzły dwupoziomowe.  Decyzja ZRID na ten odcinek została wydana w ubiegłym miesiącu.

- To bardzo dobra wiadomość dla Bydgoszczy i zachodniej części województwa. Wraz z drogą S5 miasto zyska nowoczesną obwodnicę oraz połączenie z siecią dróg szybkiego ruchu. Wzmocni to naszą atrakcyjność gospodarczą i pozwoli na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój. Liczę, że inwestycję rozpoczętą przed dwoma laty uda się zgodnie z planem zakończyć w 2019 roku – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Inwestycja na terenie województwa kujawsko-pomorskiego realizowana jest  w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Przetarg na budowę blisko 130 kilometrów „ekspresówki” ogłoszono w 2014 roku. Umowy z wykonawcami GDDKiA zawarła w 2015 roku. Teraz rozpoczynają się prace budowlane. Zakończenie zadania planowane jest w 2019 roku. Jego wartość to 2,5 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.