PARTNER PORTALU
  • BGK

Szykują się do otwarcia centrum sportu

  • AW    11 stycznia 2011 - 11:18
Szykują się do otwarcia centrum sportu

Mecz Oderki Opole z Polonią Bytom bedzie główna atrakcja zaplanowanego na sobotę 15 stycznia oficjalnego otwarcia Centrum Sportu w Opolu. Obiekt kosztował ponad 16 milionów złotych.
Prace w kompleksie sportowym przy ul. Północnej w Opolu zakończono pod koniec 2010 roku. powstały trzy pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej, w tym dwa z naturalną murawą, a jedno ze sztuczną. Dodatkowo stworzono boisko wielofunkcyjne z piaskiem do sportów plażowych, a obok usypano górkę treningową z terenami rekreacyjnymi, którą w zimie będzie można wykorzystać jako zjeżdżalnię. Uwzględniono również małe boiska specjalistyczne dla bramkarzy.

Na terenie centrum wybudowano również budynek zaplecza sportowo-treningowego z szatniami dla sportowców, zapleczem sanitarno-technicznym, salą konferencyjną i restauracyjną, salką rozgrzewkową , pokojami sędziów i pokojem kontroli antydopingowej.

Kompleks jest oświetlony, nagłośniony i ogrodzony. Jest trybuna na 406 miejsc oraz parking na 100 samochodów i 5 autokarów.

Miasto otrzymało ponad 4 mln zł dofinansowania do tej inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Projekt był realizowany w formule zaprojektuj i wybuduj w ramach RPO WO 2007-2013 pn. "Budowa Centrum Sportu przy ul. Północnej w Opolu".

Obiekt ma  służyć wszystkim zawodnikom opolskich klubów, w tym 400 bardzo młodym adeptom sztuki „gry w nogę”, którzy aktualnie trenują w Opolu. Pograć będzie mógł też każdy chętny - na określonych w regulaminie warunkach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.