PARTNER PORTALU
  • BGK

Ta kolejowa modernizacja przysłuży się Puławom

  • wnp.pl    27 lutego 2017 - 12:58
Ta kolejowa modernizacja przysłuży się Puławom

Kompleksowo przebudowana zostanie stacja Puławy Miasto (fot:commons.wikimedia.org/Lichen99)

W czerwcu ma ruszyć warta ok. 4 mld zł modernizacja linii kolejowej z Warszawy do Lublina, w ramach której PKP PLK zapowiadają także duży zakres robót w Puławach.
- Za trzy miesiące rozpocznie się modernizacja stacji i dwóch przystanków w Puławach. Kompleksowo przebudowana zostanie stacja Puławy Miasto - podał zarządca kolejowej infrastruktury.

Jak wskazał, wygodniejsze wsiadanie do pociągów umożliwi wyższy, zadaszony peron. Będzie wyposażony w funkcjonalne oświetlenie i ławki. Komfort podróży zwiększy czytelny system dynamicznej informacji pasażerskiej, zarówno wizualnej, jak i głosowej.

Całkowicie przebudowane zostanie podziemne przejście dla pieszych. Przystanek zostanie dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Kolejarze zamontują m.in. windę z tunelu na peron.

Na stacji Puławy zmodernizowane zostaną dwa perony. Będą nowe ławki, lepsze oświetlenie i wiaty. Czytelną informację pasażerską zapewni nowe oznakowanie i gabloty z rozkładem jazdy.

Obiekt będzie dostosowany do obsługi osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Udogodnieniem dla rowerzystów będą stojaki umożliwiające bezpieczne pozostawienie jednośladów przy stacji.

Wiecej czytaj na wn.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.