PARTNER PORTALU
  • BGK

Ta kolejowa modernizacja przysłuży się Puławom

  • wnp.pl    27 lutego 2017 - 12:58
Ta kolejowa modernizacja przysłuży się Puławom
Kompleksowo przebudowana zostanie stacja Puławy Miasto (fot:commons.wikimedia.org/Lichen99)

W czerwcu ma ruszyć warta ok. 4 mld zł modernizacja linii kolejowej z Warszawy do Lublina, w ramach której PKP PLK zapowiadają także duży zakres robót w Puławach.
- Za trzy miesiące rozpocznie się modernizacja stacji i dwóch przystanków w Puławach. Kompleksowo przebudowana zostanie stacja Puławy Miasto - podał zarządca kolejowej infrastruktury.

Jak wskazał, wygodniejsze wsiadanie do pociągów umożliwi wyższy, zadaszony peron. Będzie wyposażony w funkcjonalne oświetlenie i ławki. Komfort podróży zwiększy czytelny system dynamicznej informacji pasażerskiej, zarówno wizualnej, jak i głosowej.

Całkowicie przebudowane zostanie podziemne przejście dla pieszych. Przystanek zostanie dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Kolejarze zamontują m.in. windę z tunelu na peron.

Na stacji Puławy zmodernizowane zostaną dwa perony. Będą nowe ławki, lepsze oświetlenie i wiaty. Czytelną informację pasażerską zapewni nowe oznakowanie i gabloty z rozkładem jazdy.

Obiekt będzie dostosowany do obsługi osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Udogodnieniem dla rowerzystów będą stojaki umożliwiające bezpieczne pozostawienie jednośladów przy stacji.

Wiecej czytaj na wn.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.