PARTNER PORTALU
  • BGK

Tabor MZK większy o 16 autobusów

  • PAP    11 grudnia 2013 - 07:16
Tabor MZK większy o 16 autobusów

Tabor Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu wzbogacił się o 16 nowych autobusów. Miasto kupiło je za ponad 16 mln zł. Jedenaście pojazdów dotarło już do miasta, pięć znajdzie się w Opolu w najbliższych dniach.
Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu Tadeusz Stadnicki tłumaczył na wtorkowym pokazie pojazdów, że najnowsze, zakupione przez miasto autobusy to nowoczesne i ekologiczne pojazdy produkowane w Polsce. Mają po 12 m długości i będą przewozić do 86 pasażerów. Są wyposażone m.in. w dźwiękowy i wizualny system informacji dla pasażerów, monitoring wewnętrzny i zewnętrzny (np. 6 kamer) oraz internet.

Dwa z nowych autobusów zaprezentowano we wtorek przed ratuszem na opolskim rynku, a dziewięć pozostałych przejechało kawalkadą przez miasto. Pierwsze 11 zakupionych nowych pojazdów pojawi się na ulicach miasta już w środę.

Dzięki tej inwestycji MZK w Opolu będzie mogło wycofać w najbliższym czasie kilkanaście najstarszych pojazdów z taboru liczącego obecnie 86 autobusów. Najbardziej wiekowy z nich miał 30 lat. Stadnicki dodał, że po zakupie 16 nowych autobusów średni wiek pojazdów opolskiego zakładu komunikacyjnego zmniejszył się z ponad 13 do niecałych 10 lat. Każdy z kupionych autobusów wart jest nieco ponad 1 mln zł brutto. W sumie wszystkie kosztowały ok. 16,2 mln zł.

Wiceprezydent Opola Krzysztof Kawałko dodał, że zakup nowych autobusów wynika z prowadzonej w ostatnich latach polityki wymiany taboru. Podał, że w 2011 roku Opole kupiło 5 nowych pojazdów, rok później kolejnych pięć, a w tym roku 16. Opolski MZK zaprezentował też przy okazji we wtorek na rynku nowe stroje swych kierowców i pracowników.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.