PARTNER PORTALU
  • BGK

Tajemnicze groby zablokują budowę DTŚ?

  • Przegląd prasy/Dziennik Zachodni    26 lipca 2013 - 06:46

Doniesienia o wampirzych grobach znalezionych w Gliwicach obiegły już cały świat. Czy cmentarzysko zagraża budowie Drogowej Trasy Średnicowej?
Bowiem - jak przypomina "Dziennik Zachodni" - kilkanaście szkieletów odnaleziono w centrum Gliwic, znajdującym się na trasie najważniejszej inwestycji drogowej w województwie - DTŚ, popularnej "średnicówki".

Wszystkie zwłoki mają obcięte głowy; czaszki złożono w nogach lub na rękach. Ścięci skazańcy, wisielcy, a może wampiry? - rozważa "DZ", podkreślając, iż na tę ostatnią hipotezę miałby wskazywać specyficzny pochówek.

Archeolodzy i miłośnicy sensacji, śledząc sprawę wampirów, wstrzymują oddech, a robotnicy na budowie DTŚ wstrzymują... prace.

Nie można bowiem prowadzić robót w miejscu, w którym trwają wykopaliska archeologiczne - wyjaśnia dziennik. Trzeba czekać na ich zakończenie, a następnie na decyzję Śląskiego Konserwatora Zabytków, który ewentualnie zezwoli na wznowienie prac.

A Łukasz Obtułowicz, archeolog, który dokonał sensacyjnego odkrycia, nie ma dla drogowców dobrych wieści. Z analizy ułożenia ciał wynika, że cmentarzysko ciągnie się dalej, w osi DTŚ - mówi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.