PARTNER PORTALU
  • BGK

Tak będzie wyglądać nowa gdyńska inwestycja

  • KB    10 maja 2010 - 15:45
Tak będzie wyglądać nowa gdyńska inwestycja

Trwa przebudowa Węzła św. Maksymiliana – jedna z najważniejszych inwestycji dla usprawnienia ruchu w centrum Gdyni. Tak będzie wyglądać, po oddaniu do użytku w marcu 2011 r.
Prace nad przebudową trwają od listopada ubiegłego roku. Do wartej 59 mln zł inwestycji 48 mln zł dołożyła Unia.

Po przebudowie węzła pod torami pomiędzy al. Zwycięstwa, ul. Władysława IV a Śląską i Drogą Gdyńską będzie mogło przejechać 5200 pojazdów na godzinę, a nie jak dzisiaj 3600. W znacznym stopniu poprawi to płynność ruchu. 

Piesi, by dostać się z przystanku kolejowego SKM Wzgórze Św. Maksymiliana do Skweru Plymouth, nie będą musieli pokonywać trzech ruchliwych jezdni, ale przejdą bezpiecznie podziemnym pasażem o długości 100 m (stanowiącym przedłużenie tunelu pod Drogą Gdyńską, torami SKM i PKP). Łącznik pod torami SKM i PKP umożliwi bezkolizyjny (jednokierunkowy) przejazd z Drogi Gdyńskiej do al. Zwycięstwa. Przebudowane skrzyżowanie ul. Śląskiej i al. Marsz. Piłsudskiego pozwoli na jednokierunkowy ruch z ul. Świętojańskiej i Władysława IV w stronę ul. Śląskiej i Kieleckiej. W ramach inwestycji powstanie również ponad kilometr ścieżek rowerowych oraz kładka pieszo-rowerowa w ciągu chodnika i ścieżki na ul. Władysława IV nad wyjazdem z tunelu drogowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.