PARTNER PORTALU
  • BGK

Tak będzie wyglądał Park Centralny w Świdnicy

  • aw    28 czerwca 2017 - 11:25

Park Centralny w Świdnicy przechodzi metamorfozę. Wiemy jak będzie wyglądał po rewitalizacji.
• Zgodnie z ubiegłorocznymi zapowiedziami władz miasta, Park Centralny w Świdnicy poddawany jest rewitalizacji.

• Pierwsze prace rozpoczęły się w marcu tego roku i polegały na uporządkowania i przebudowy akwenów wodnych.

• Teraz miasto chwali się wizualizacjami.

 

Przypomnijmy, miasto pozyskało 9 mln zł dofinansowania na rewitalizację Parku Centralnego z Regionalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na rozwój terenów zielonych.

Projekt jego przebudowy obejmuje cały, ponad 12-hektarowy obszar. Planowane jest odtworzenie historycznego wizerunku tego miejsca oraz wzbogacenie go o nowe nasadzenia.

Zakres prac w ramach dofinansowania obejmie: nowe nasadzenia: drzew liściastych – 1272, drzew iglastych i krzewów – 756, roślin ozdobnych: różaneczników – 1567, róż – 3913, bylin i paproci – 28630, pnączy – 4626, kwiatów sezonowych (tulipany, begonie i pelargonie) – 4080, trwa rabatowych – 2564 oraz krzewów liściastych – 23974.

Powstaną nowe nawierzchnie alejek parkowych i ścieżki rowerowe, oświetlenie parkowe, rozbudowę placów zabaw oraz małą architekturę (ławki, kosze, stojaki rowerowe). W parku pojawią się również fontanna, altana widokowa i polana piknikowa.

- Przystąpiliśmy do pierwszego etapu prac związanego z przywróceniem Parkowi Centralnemu jego dawnego charakteru. Chcemy, aby to miejsce ponownie stało się obszarem wypoczynku dla mieszkańców miasta, w każdym wieku. Dlatego zdecydowaliśmy się na wzbogacenie terenów zielonych o kolejne nasadzenia, rozbudowę placów zabaw, dostawienie nowych ławek, budowę fontanny, która będzie centralnym punktem tego miejsca oraz na przebudowę akwenów wodnych, które chcielibyśmy aby w przyszłości spełniały funkcję rekreacyjną dla odwiedzających park – mówi Marek Suwalski, zastępca prezydent Miasta Świdnicy.

W środę (28 czerwca) świdnicki magistrat pochwalił się wizualizacjami, które prezentują Park Centralny w Świdnicy po gruntownej przebudowie. Ich wykonawcą jest Autorskie Biuro Projektów "a" Anna Baran, Witold Baran. Publikujemy je w w naszej galerii.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Albina Pol, 2018-02-21 10:57:53

    Nie wiem po co te szpecące schody ,pamiętam piękny park, z 1952 r. Myŝlcie!