PARTNER PORTALU
  • BGK

Tak będzie wyglądał stadion Ruchu Chorzów (wizualizacja)

  • pt    26 sierpnia 2015 - 12:10

Wizualizacja stadionu Ruchu - fot.mat.prasowe

W Chorzowie zaprezentowano makietę stadionu, który dla Ruchu Chorzów ma wybudować miasto. Będzie mieścił 12 tysięcy kibiców. Stanie niedaleko Stadionu Śląskiego.
W siedzibie chorzowskiego urzędu miasta została zaprezentowana makieta nowego stadionu Ruchu. Firma GMT, zajmująca się projektowaniem obiektu, wywiązała się zatem z pierwszego terminu zawartego w umowie.

- Rozmawiam z kibicami, sam jestem sympatykiem Ruchu i nie mam wątpliwości, że taki kompaktowy stadion jest potrzebny. W momencie kiedy są wielkie wydarzenia, jak derby czy mecz z Legią, to zawsze można zagrać na Stadionie Śląskim. Wydaje mi się, że spotkania z Podbeskidziem czy Termaliką, na które przychodzi mniej widzów, mogą się spokojnie odbywać na Cichej - mówi wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik.

Czytaj: Jak polskie miasta budują nowe stadiony

Mysłowicka pracownia GMT pracuje już nad projektem budowlanym nowego stadionu Niebieskich. Ten etap ma zostać zakończony najpóźniej 21 lutego 2016 roku, zaś termin zaprezentowania projektu wykonawczego przewidziano na 21 sierpnia.

Kibice chcą stadionu dla Ruchu

- Wśród fanów jest zapotrzebowanie na nowy stadion, przyszli do nas pod urząd w cztery tysiące osób i ten głos jest dla nas bardzo ważny. My w mieście robimy swoje, ponieważ takie zobowiązanie złożył kibicom prezydent Kotala - przekonuje wiceprezydent Michalik.

Dziennikarze dopytywali, czy miasto stać na wybudowanie nowego stadionu dla Ruchu. Przypomnijmy, że koszta oszacowano początkowo na 96 milionów złotych.

- W przyszłym roku okaże się, w jakim trybie będzie realizowana inwestycja. Sytuacja finansowa miasta jest stabilna i jeśli będziemy budować stadion etapami, to zrobimy to bez problemu. Jeżeli natomiast zapadnie decyzja, że ze względów inwestycyjnych zrobimy to w jednym przetargu, to wówczas zaciągniemy kredyt - tłumaczy zastępca Prezydenta Kotali.

Stadion Śląski czeka

Miasto planuje obecnie budowę stadionu na 12 tysięcy miejsc, jednak kibice nalegają, by obiekt od razu mógł pomieścić 16 tysięcy osób.

- 12 tysięcy to pierwsze założenie. Bardzo bym chciał, żeby nas było 16 tysięcy, abyśmy mieli potrzebę tej rozbudowy. Jeśli zaś będzie nas 50 tysięcy, to chętnie przyjdę na derby na Stadion Śląski. Budujemy jednak na 12 tysięcy, bo musimy marzenia nasze i kibiców zderzyć z finansami - zaznacza Marcin Michalik.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.