PARTNER PORTALU
  • BGK

Tak będzie wyglądał stadion w Szczecinie

  • pt    6 września 2016 - 10:24
Tak będzie wyglądał stadion w Szczecinie
Cały stadion zostanie zadaszony - dach będzie półprzezroczysty. (fot.szczecin.eu)

Po kilku tygodniach analiz i rozmów zespołu ds. realizacji inwestycji przebudowy stadionu miejskiego w Szczecinie, przedstawicieli klubu Pogoń Szczecin i autora projektu koncepcyjnego, wiadomo już jak będzie wyglądał nowy stadion miejski.
- Ta koncepcja prowadzi do budowy komfortowego stadionu, który będzie i funkcjonalnością i wyglądem konkurował z najlepszymi obiektami w Polsce – mówi prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Czterotrybunowy obiekt pomieści 22 tys. 368 kibiców. Elewacja będzie utrzymana w kolorystyce jasnoszarego betonu z elementami w barwach Pogoni Szczecin.

Cały stadion zostanie zadaszony (dach będzie półprzezroczysty). W nowej trybunie (wschodniej) znajdzie się m.in.: przeszklony pawilon, klubowe muzeum, fan-shop i kawiarnia.

Na bazie koncepcji architektonicznej projektant Janusz Pachowski do marca 2017 roku ma przygotować zamienny projekt budowlany. Na jego podstawie uzyskane zostanie pozwolenie na budowę oraz zamienny projekt wykonawczy. Budowa stadionu miejskiego im. Floriana Krygiera rozpocznie się na przełomie 2017/2018 r.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.