PARTNER PORTALU
  • BGK

Tak może zmienić się poznański Ostrów Tumski

  • Propertynews.pl    4 lipca 2013 - 18:16
Tak może zmienić się poznański Ostrów Tumski

Studio architektoniczne Kontur przygotowało koncepcję zagospodarowania południowej części wyspy Ostrów Tumski w Poznaniu. Według architektów w tym miejscu mogłyby powstać hotele, biurowce oraz pasaże handlowe. Nie zabraknie miejsca dla amfiteatru i plaży.
Studio Architektury Kontur przygotowało koncepcję jako odpowiedź na ostatnie działania lokalnych władz. Chodzi o tzw. program partnerstwa "Na rzecz Warty".

Inwestycja nazwana Nova Porta mogłaby powstać przy Starej Gazowni. Architekci w ramach kompleksu przewidzieli budowę mostu komunikacji kołowej i pieszej, kawiarnie, restauracje, port rzeczny, amfiteatr, plaża i promenada. Nie zabraknie miejsca dla inwestycji komercyjnych. Chodzi o realizację hotelu, biurowca i pasażu handlowego. Część komercyjna miałaby zająć prawie 36 tys. mkw. powierzchni.

Łączna powierzchnia kompleksu to około 55 tys. mkw.

Strategia zagospodarowania tego terenu przewiduje budowę kompleksu do 2030 roku. Co ciekawe, według informacji portalu epoznan.pl biuro architektoniczne kontaktowało się już z potencjalnymi inwestorami. Dwóch z nich jest bardzo zainteresowanych projektem. Wcześniej jednak niezbędne jest wyrażenie zgody na taką koncepcję przez Urząd Miasta. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.