PARTNER PORTALU
  • BGK

Taka będzie Galeria Katowicka

  • Wojciech Żegolewski    18 grudnia 2012 - 10:25
Taka będzie Galeria Katowicka

Nie będzie straszyć jak niektóre architektoniczne potworki w centrach naszych miast. Mowa o powstającej przy dworcu kolejowym w Katowicach Galerii Katowickiej. Ruszyła właśnie budowa specjalnej kopuły, która będzie odpowiedzialna za doświetlenie wnętrza budynku.
Reprezentacyjna Aleja Mody w Galerii Katowickiej już wkrótce będzie przeszklona. Po zakończeniu budowy metalowej konstrukcji świetlików, ruszył montaż szklanych tafli, które zapewnią dzienne oświetlenie wnętrza. Jednocześnie trwają przygotowania do budowy kopuły nad głównym wejściem do galerii. Rozpoczęła się tam budowa tymczasowej konstrukcji, umożliwiającej wykonanie kopuły, z której będzie można podziwiać widok na położony poniżej deptak ul. Stawowej i ulicę 3 Maja.

Równolegle z budową zadaszenia Galerii Katowickiej, trwają prace związane z elewacją budynku. Od strony ul. 3 Maja zakończyła się już instalacja stelażu, na którym zostaną zamocowane metalowe panele. Obecnie montaż stelażu pod elewację przeniósł się na stronę pl. Szewczyka. Od strony zachodniej i południowej trwa montaż elewacji kina.

Na parkingach pod Galerią Katowicką, na poziomie -2 i -3, powstaje docelowa posadzka, na której w przyszłym roku będzie mogło jednocześnie parkować 1200 samochodów. W pracy nad budową i wykończeniem galerii oraz parkingów pomaga zamontowana właśnie winda towarowa, dostarczająca na bieżąco materiały budowlane na poziomy od -1 do +3. Na całym terenie Galerii Katowickiej trwają prace murowe, tynkarskie i wykończeniowe. W lokalach przeznaczonych dla najemców powstają posadzki, trwają prace wyrównujące i przygotowujące powierzchnie do układania materiałów wykończeniowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.