PARTNER PORTALU
  • BGK

Tam gdzie drogi, tam magazynowe inwestycje

  • Propertynews.pl    28 września 2012 - 13:19
Tam gdzie drogi, tam magazynowe inwestycje

Kraków i Gdańsk coraz wyraźniej zaznaczają swoją pozycję na logistyczno-magazynowej mapie Polski. Dzięki autostradom zyska Polska centralna.
Jakie są bariery i gdzie leżą największe szanse dla rozwoju sektora powierzchni magazynowo-logistycznych w Polsce?

Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Polskę: Kluczowym czynnikiem dla rozwoju rynku powierzchni magazynowych jest infrastruktura transportowa - dzięki poprawie połączeń drogowych, kolejowych, lotniczych i morskich, Polska ma szansę stać się istotnym centrum dystrybucyjnym dla całego regionu. Wiele międzynarodowych firm już dostrzega w naszym kraju ogromny potencjał w obszarze logistyki i coraz chętniej decyduje się na lokowanie swoich centrów magazynowych właśnie w Polsce. Wcześniej do wielu inwestycji zagraniczne firmy podchodziły ostrożnie, z uwagi na braki w infrastrukturze transportowej.

Dzięki rozbudowie sieci autostradowej, wiele na znaczeniu może zyskać też w najbliższym czasie region Polski centralnej, ponieważ firmy będą chciały wykorzystać dobre połączenia komunikacyjne i przeniosą swoje magazyny w okolice Warszawy

Czy na rynku tym da się zauważyć nowe trendy związane z np. z nowymi lokalizacjami czy klientami?

- Najbliższe lata to z pewnością dalszy rozwój wszystkich kluczowych ośrodków logistycznych w kraju, ze szczególnym uwzględnieniem terenów położonych w pobliżu dobrze rozwiniętej infrastruktury drogowej tzn. autostrad i obwodnic miast.

Duży potencjał obserwujemy szczególnie w Krakowie i Gdańsku czyli dwóch dużych aglomeracjach, gdzie rynek magazynowy dotychczas nie był bardzo rozwinięty.

W naszej ocenie, dzięki rozbudowie sieci autostradowej, wiele na znaczeniu może zyskać w najbliższym czasie region Polski centralnej, ponieważ firmy będą chciały wykorzystać dobre połączenia komunikacyjne i przeniosą swoje magazyny w okolice Warszawy. Nie bez znaczenia jest również fakt, że stolica sama w sobie jest olbrzymim rynkiem zbytu towarów. 

Cały artykuł czytaj tu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • majkon, 2014-04-08 11:47:25

    Ale nawet tam magazyny można kupować przy rekordowych wycenach - przejrzyjcie sobie wyceny Jartomu. Kiedy po raz ostatni na tych obszarach było podobnie? No właśnie - dawno temu. Trudno przewidywać przyszłośc, ale może być całkiem różowo.
  • malkolo, 2013-10-02 12:15:33

    Nieruchomości magazynowe można teraz przejmować w rekordowo niskich wycenach. Wiadomo, że do tego potrzebny bardzo duży kapitał, ale nie zmienia to faktu, że pod względem inwestycyjnym, sytuacja jest rewelacyjna... Tylko pytanie które firmy będą przejmowały od Jartomu te hale? Które firmy mają teraz... taki kapitał?  rozwiń