PARTNER PORTALU
  • BGK

Tam najwięcej wydają na inwestycje

  • PAP    10 października 2013 - 06:43
Tam najwięcej wydają na inwestycje

Są tylko dwa samorządy w Polsce, które na głowę mieszkańca wydają ponad 10 tys. zł. na inwestycje w infrastrukturę teletechniczną. To Krynica Morska oraz Kleszczów, informuje "Puls Biznesu".
To zwycięzcy rankingu prowadzonego przez pismo samorządu terytorialnego "Wspólnota". Ale choć kwota nakładów robi wrażenie, to jednak wszystko wskazuje na to, że w samorządach dobrze już było, ocenia "PB". Nawet wydatki bogatego Kleszczowa są dużo mniejsze niż w dwóch poprzednich edycjach rankingu.

Jego autorzy - prof. Paweł Swianiewicz i Julita Łukomska - podkreślają, że inwestycje samorządowe skurczyły się do poziomu 2008 r. To nadal dużo, ale prawie o 30 proc. mniej niż dwa lata wcześniej. O prawdziwym załamaniu można mówić w przypadku powiatów. Ich inwestycje spadły do poziomu 60 proc. wydatków z 2011 r.

Są tego trzy powody. Po pierwsze - wysychają źródła finansowania, po drugie - resort finansów ograniczył możliwości zadłużania się, a po trzecie - starostowie wstrzymują się z inwestycjami czekając na nową perspektywę unijną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.