PARTNER PORTALU
  • BGK

Tamex przebuduje stadion w Mielcu

  • PAP    27 stycznia 2011 - 15:21
Tamex przebuduje stadion w Mielcu

Ponad 36,5 mln zł ma kosztować modernizacja stadionu w Mielcu (Podkarpackie). W czwartek została podpisana umowa w tej sprawie między władzami miasta a firmą Tamex, która buduje i remontuje obiekty sportowe.
Rzecznik prezydenta Mielca Krzysztof Urbański poinformował, że oferta Tamexu okazała się najtańsza. "Do przetargu stanęło 12 firm, których oferty sięgały od 36,5 mln zł do ponad 52 mln zł. Żadna z ofert nie została odrzucona" - dodał. Podkreślił, że oferta Tamexu jest o ok. 5,5 miliona niższa niż wynikało to z kosztorysu projektowego. (Czytaj też: Pokażą zdjęcia i makietę stadionu)

Arkadiusz Urban, dyrektor handlowy Tamexu powiedział, że firma będzie chciała jak najszybciej rozpocząć prace. Podkreślił, że spółka ma doświadczenie w budowaniu i remoncie obiektów sportowych. Wykonała m.in. Narodowy Stadion Rugby w Gdyni czy stadion lekkoatletyczny w Zakopanem.

Zgodnie z umową, miasto musi przekazać firmie teren inwestycji w ciągu 10 dni od daty podpisania dokumentu. Pierwsze prace mogą ruszyć w Mielcu już w lutym.

W pierwszym etapie przebudowy, czyli w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy, wykonana będzie modernizacja trybuny wschodniej. Drugi etap przewiduje większy zakres robót: oprócz modernizacji trybuny zachodniej także wymianę nawierzchni bieżni lekkoatletycznej, przebudowę łącznika między trybunami oraz remont oświetlenia. Ten etap zakończy się po 24 miesiącach od podpisania umowy z wykonawcą.

Całkowity koszt przebudowy stadionu wyniesie ponad 36,5 mln zł. Pieniądze będą pochodzić z budżetu Mielca. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.