Tańsza obwodnica Koszalina i Sianowa

- Projekt obwodnicy Koszalina i Sianowa (Zachodniopomorskie) w ciągu dróg ekspresowych S6 Szczecin-Gdańsk i S11 Kołobrzeg-Pyrzowice ma być tańszy o 400 tys. zł, to efekt ponownego rozstrzygnięcia przetargu przez GDDKiA.
Tańsza obwodnica Koszalina i Sianowa

Rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA Mateusz Grzeszczuk poinformował w piątek, że prace projektowe za ponad 1,9 mln zł wykona wykluczona wcześniej z przetargu spółka Sudop Polska. Wybrana w ubiegłym roku oferta konsorcjum firm WBP Zabrze i PxM - Projekt - Południe z Krakowa (zabierz głos/oceń prezydenta) opiewała na ponad 2,3 mln zł.

Czytaj też: Rozstrzygnięto przetarg na projekty obwodnic

Na wykonanie dokumentacji spółka Sudop Polska będzie miała rok od momentu podpisania umowy, a to planowane jest na drugą połowę kwietnia br.

Szczeciński oddział GDDKiA został zmuszony - do ponownego rozpatrzenia 27 złożonych w ubiegłym roku ofert - wyrokami Krajowej Izby Odwoławczej oraz Sądu Okręgowego w Szczecinie. Obie instytucje uznały za niesłuszne wykluczenie Sudop Polska z przetargu z powodu wpłaty wadium za spółkę przez inny podmiot bez wskazania w czyim imieniu jest ono wnoszone.

Obwodnica Koszalina (zabierz głos/oceń prezydenta) i Sianowa ma mieć 20,65 km długości i omijać oba miasta od północy. Trasa obejmuje dwie drogi ekspresowe, bo - według planów GDDKiA - drogi S6 Szczecin-Gdańsk i S11 Kołobrzeg-Pyrzowice będą w miały na pewnym odcinku wspólny przebieg. Budowę obwodnicy planuje się po 2013 r. Przy obecnych cenach koszt inwestycji szacowany jest na 444 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

DLA MNIE NAJDROŻSZA !!!!

ANYDEJ, 2012-03-29 20:25:04 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE