PARTNER PORTALU
  • BGK

Tańsza obwodnica Koszalina i Sianowa

  • PAP    29 marca 2012 - 18:34
Tańsza obwodnica Koszalina i Sianowa

- Projekt obwodnicy Koszalina i Sianowa (Zachodniopomorskie) w ciągu dróg ekspresowych S6 Szczecin-Gdańsk i S11 Kołobrzeg-Pyrzowice ma być tańszy o 400 tys. zł, to efekt ponownego rozstrzygnięcia przetargu przez GDDKiA.
Rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA Mateusz Grzeszczuk poinformował w piątek, że prace projektowe za ponad 1,9 mln zł wykona wykluczona wcześniej z przetargu spółka Sudop Polska. Wybrana w ubiegłym roku oferta konsorcjum firm WBP Zabrze i PxM - Projekt - Południe z Krakowa (zabierz głos/oceń prezydenta) opiewała na ponad 2,3 mln zł.

Czytaj też: Rozstrzygnięto przetarg na projekty obwodnic

Na wykonanie dokumentacji spółka Sudop Polska będzie miała rok od momentu podpisania umowy, a to planowane jest na drugą połowę kwietnia br.

Szczeciński oddział GDDKiA został zmuszony - do ponownego rozpatrzenia 27 złożonych w ubiegłym roku ofert - wyrokami Krajowej Izby Odwoławczej oraz Sądu Okręgowego w Szczecinie. Obie instytucje uznały za niesłuszne wykluczenie Sudop Polska z przetargu z powodu wpłaty wadium za spółkę przez inny podmiot bez wskazania w czyim imieniu jest ono wnoszone.

Obwodnica Koszalina (zabierz głos/oceń prezydenta) i Sianowa ma mieć 20,65 km długości i omijać oba miasta od północy. Trasa obejmuje dwie drogi ekspresowe, bo - według planów GDDKiA - drogi S6 Szczecin-Gdańsk i S11 Kołobrzeg-Pyrzowice będą w miały na pewnym odcinku wspólny przebieg. Budowę obwodnicy planuje się po 2013 r. Przy obecnych cenach koszt inwestycji szacowany jest na 444 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ANYDEJ, 2012-03-29 20:25:04

    DLA MNIE NAJDROŻSZA !!!!