PARTNER PORTALU
  • BGK

Targówek Fabryczny – potrzebna dobra koncepcja

  • bad    9 grudnia 2014 - 07:44

Warszawa ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania przestrzennego części terenów poprzemysłowych Targówka Fabrycznego (rejon dawnych Zakładów Tłuszczowych).
Studium ma wskazać jak najlepsze rozwiązania urbanistyczne, funkcjonalne i użytkowe dla obszaru poprzemysłowego ograniczonego ul. Radzymińską, gen. T. Rozwadowskiego, Księcia Ziemowita oraz Naczelnikowską, które zintegrują Targówek Fabryczny z Mieszkaniowym i umożliwią powstanie w tym rejonie lokalnego centrum. 

Czytaj też: Mazowsze wystąpi o zwrot nadpłaconych pieniędzy

Prace oceni sąd konkursowy. Zdobywca I nagrody otrzyma 100 tys. złotych, II nagrody - 60 tys. zł,  a III - 30 tys. złotych. Pula na ewentualne wyróżnienia wynosi 60 tys. złotych.

Nagrodzone i wyróżnione koncepcje pozwolą na wprowadzenie zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego oraz w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie należy składać do 19 grudnia 2014 r. do godz. 16.00. Regulamin konkursu jest dostępny tutaj.:

Wyniki konkursu będą znane w marcu 2015 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.