PARTNER PORTALU
  • BGK

Tarnów: Miasto przebuduje stadion żużlowy Unii Tarnów

  • TK    9 marca 2018 - 09:50
Tarnów: Miasto przebuduje stadion żużlowy Unii Tarnów
Tak ma wyglądać stadion Unii Tarnów po przebudowie (wizualizacja unia.tarnow.pl

Urząd Miejski w Tarnowie podpisał porozumienie z klubem żużlowym Unia Tarnów. Dotyczy przebudowy stadionu. Gmina zarezerwowała na ten cel ponad 40 mln zł.
Zgodnie z umową pomiędzy miastem a klubem, Unia Tarnów "wyprowadzi się" z obecnie dzierżawionego od gminy obiektu do końca października 2018 r. Przetargu na przebudowę jeszcze nie ogłoszono, jednak Urząd Miejski zapewnia, że już od początku listopada na obiekcie pojawi się ekipa budowlana.

Czytaj także: Nowe stadiony w Polsce to megalomania? Czy miasta potrzebują tak wielkich?

Po przebudowie stadion pomieści 10 tysięcy kibiców. Będzie dostosowany do wymogów żużlowej Ekstraligi i do wymagań stawianych pierwszoligowym zespołom piłkarskim. Na przebudowanym stadionie znajdą się m.in. sala konferencyjna, pomieszczenia biurowe, dwupoziomowe sky-boksy, zaplecze sanitarne, pomieszczenia do wynajęcia, pomieszczenia magazynowe i telebim. Istniejące wały ziemne zastąpione zostaną betonowymi trybunami.

Całość inwestycji szacowana jest na 42 mln zł. Jak zapewniają władze Tarnowa, pieniądze na ten cel zostały zabezpieczone w Wieloletniej Prognozie Finansowej dla Tarnowa. Prace mają się zakończyć w 2020 roku.

W Polsce trwa boom na budowanie nowych stadionów - szczególnie lekkoatletycznych. Jak wylicza Polski Związek Lekkiej Atletyki, tylko w tym roku zostanie oddanych do użytku 25 nowych, lub przebudowanych obiektów.

Jak wynika z raportu "Wpływ hal widowiskowo-sportowych na wizerunek miasta”, samorządy w których nie wybudowano w ostatnich kilku latach tego typu nowoczesnego obiektu, wyraźnie dostrzegają ich brak. Jak zaznaczają specjaliści, nowoczesne obiekty sportowe ściągają do miast turystów, którzy nie tylko muszą kupić bilet na wydarzenie, ale również wydają pieniądze, i to często duże, w hotelach, u taksówkarzy, czy w restauracjach

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.