PARTNER PORTALU
  • BGK

Tarnowskie wiadukty do przebudowy

  • Tarnow.net.pl    31 maja 2013 - 10:25
Tarnowskie wiadukty do przebudowy

Rozpoczęły się remonty wiaduktów kolejowych w Tarnowie przeprowadzane przez spółkę PKP PLK. W ciągu dwóch najbliższych lat gruntownie zmodernizowanych zostanie dziewięć wiaduktów znajdujących się na terenie miasta.
- Co ważne, cały czas przejezdna pozostanie ul. Krakowska. Miasto nie zgodziło się na jej całkowite zamknięcie – mówi Jacek Kupiec, kierownik biura inżynierii ruchu rrogowego. Przejazd pod wiaduktem będzie odbywał się jedną jezdnią w obydwu kierunkach ruchu.

Ze względu na charakter robót konieczne będzie wprowadzenie na pewien czas ruchu wahadłowego, ale, aby nie generować korków drogowych, wprowadzony on będzie tylko przez osiem weekendów w ciągu roku. Ponadto harmonogram prac został skonstruowany w ten sposób, aby nie zamknięto wszystkich wiaduktów jednocześnie.

Przed kilkoma dniami zamknięto wiadukt przy ul. Warsztatowej, wprowadzone zostały objazdy. Pozostałe remonty, w większości rozpoczną się w trzecim kwartale br., w przyszłym roku natomiast kolejarze zaczną przebudowywać wiadukty przy ul. Zbylitowskiej, Gumniska i al. Tarnowskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.