PARTNER PORTALU
  • BGK

Technopark Pomerania w Szczecinie

  • PAP    3 czerwca 2011 - 17:13

Trzy budynki, a w nich centrum komputerowe, biurowiec dla nowo powstających firm i centrum innowacji, powstaną w Szczecinie jako Technopark Pomerania.
W inwestycji wartej ok. 100 mln zł swoje siedziby ma znaleźć ok. 80 firm.

W piątek przedstawiciele władz miasta podpisali z wykonawcą umowę na budowę Technoparku. Zdaniem włodarzy Szczecina, inwestycja ma wspomóc lokalnych przedsiębiorców, ale też zwiększyć atrakcyjność miasta dla zagranicznych firm. Termin zakończenia inwestycji przewidziany został na koniec I kwartału 2013 roku.

Czytaj też: Białostocki park technologiczny wabi inwestorów

Budynki Technoparku Pomerania będą mięć 11 tys. m2 powierzchni. Pierwszy budynek przeznaczony zostanie na centrum innowacji, w którym do użytku firm z sektora wysokich technologii oddane zostaną powierzchnie o wysokim standardzie. W drugim budynku mieścić się będzie centrum inkubacji biznesu, które oferować będzie program wspierania biznesu dla początkujących przedsiębiorstw z branży IT. Ostatni budynek zostanie przeznaczony na centrum komputerowe, m.in. dla firm związanych z przetwarzaniem i analizą danych czy archiwizacją zasobów informacyjnych.

Czytaj też: KCI Park Technologiczny Krowodrza na sprzedaż

- Jeżeli chcemy, aby Szczecin był silniejszą metropolią, to musimy tworzyć takie miejsca, jak Technopark Pomerania (...) Tu Szczecin będzie miał swoją Dolinę Krzemową i rozwijał branżę IT - powiedział prezydent Szczecina Piotr Krzystek (oceń prezydenta).

Łączna wartość inwestycji opiewa na blisko 100 milionów złotych. Ponad 32 mln zł ma pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego. Miasto zainwestuje w budowę ponad 40 mln zł.

We wrześniu oddano do użytku pierwszy obiekt Technoparku, który mieści się w wyremontowanym budynku byłej szkoły. Działa w nim już 20 firm.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.