PARTNER PORTALU
  • BGK

Telewizja stadionowa na gdańskiej PGE Arenie

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Trójmiasto    31 stycznia 2011 - 07:39
Telewizja stadionowa na gdańskiej PGE Arenie

Zwyczajne oglądanie meczu na stadionie to już przeszłość. Teraz kibice mają dostęp do najnowocześniejszej techniki, której nie zabraknie na stadionie.
Najbardziej widowiskowym elementem systemu telewizji stadionowej będą cztery telebimy umieszczone w każdym z narożników ponad trybunami. Każdy z nich będzie miał powierzchnię ponad 70 m kw., ponad 6 m wysokości, ponad 11 m szerokości i będzie ważył ok. 3 ton – pisze „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”.

Trzeba było zaprojektować specjalną konstrukcję stalową umożliwiającą przytwierdzenie ich do dachu. Ekrany zapewnią jasny i kontrastowy obraz, dobrze widoczny z każdego miejsca na stadionie. Niezależnie, gdzie będzie siedział widz, zawsze w zasięgu jego wzroku będą znajdować się co najmniej dwa telebimy. Wysoka częstotliwość odświeżania sprawi, że obraz z telebimów będzie świetnie prezentował się w przekazach telewizyjnych ze stadionu.

Dodatkowo na PGE Arenie znajdzie się blisko 300 monitorów LCD, zainstalowanych w wielu miejscach. Pojawią się one m.in. na promenadach, przy kioskach gastronomicznych, w strefach VIP, strefie dla prasy oraz w FUN Pubie.

Na całym obiekcie położonych będzie około 450 km kabli światłowodowych i miedzianych. Oprócz tego na PGE Arenie znajdzie się około 55 km kabli elektrycznych – pisze „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.