PARTNER PORTALU
  • BGK

Teren rekreacyjny prawie gotowy

  • www.Mierzyn24.pl    8 listopada 2011 - 12:18
Teren rekreacyjny prawie gotowy

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie udało się w październiku zakończyć prac związanych z budową terenu rekreacyjnego w Mierzynie.
Robotnicy zapewniają jednak, że ustalony na dzień 31 stycznia 2012 roku termin oddania terenu do użytku mieszkańców, nie jest zagrożony.

„Termin zakończenia prac zależy od pogody. Na razie nie możemy na nią narzekać, gdyż po strasznie mokrym lecie nastąpiła piękna jesień, co pozwoliło nam nadrobić stracony czas” – powiedział Rafał Sankowski z firmy Lik Bud. „Jeżeli pogoda utrzyma się przez jakiś czas, powinniśmy zdążyć z robotami zewnętrznymi przed nadejściem zimy. Zostaną nam jedynie roboty montażowe (ogrodzenie) oraz wykończenie budynku wewnątrz, podświetlenie wieży, które można z powodzeniem wykonać zimą.”

Park już teraz robi wrażenie. Gotowe są m.in. boisko z trybunami, plac zabaw dla najmłodszych oraz skate park dla młodzieży. Nad terenem rekreacyjnym góruje wysoka drewniana wieża, z której roztacza się widok na całą okolicę. Zakończono także prace nad parkingiem na kilkadziesiąt aut oraz wiatą w kształcie litery U, pod którą w przyszłości mają się znaleźć punkty gastronomiczne i kiermasze handlowe. Na pobliskim stawie pojawiły się już także pomosty.

Robotnicy pracują teraz nad ścieżką zdrowia, na której pojawią się przyrządy do ćwiczeń dla tych młodszych mieszkańców Mierzyna, jak i trochę starszych. Każdy, kto będzie chciał zadbać o swoją sylwetkę, znajdzie tam coś dla siebie. W najbliższych dniach na terenie rekreacyjnym powstanie także wybieg dla psów oraz ścieżka spacerowa. Co ciekawe już teraz robotnicy posadzili ponad 100 drzew gatunku platan klonolistny oraz jarząb.

Dzięki temu, w gorące dni, mieszkańcy Mierzyna będą mogli znaleźć tam schronienie przed promieniami słonecznymi. „Poza tym, do wykonania zostało nam jeszcze wykończenie budynku w środku, montaż ogrodzenia, montaż elementów malej architektury, a także wykonanie reszty nasadzeń” – powiedział Rafał Sankowski. Przedstawiciel firmy Lik Bud odniósł się także do kwestii jesiennego terminu zakończenia prac, który kilka miesięcy temu pojawił się w mediach: „Owszem pojawiła się taka informacja jednak nikt z nas nie zakładał tak nieprzyjaznej pogody dla robót budowlanych wiosną i latem. Na tym terenie występują grunty spoiste a przy zagospodarowaniach terenu gdzie używa się ciężkiego sprzętu jest to największe utrudnienie. Każdy większy deszcz powodował około 4 dniowy przestój, ponieważ nie mogliśmy rozwieźć materiału po terenie budowy. Im bardziej roboty były zaawansowane, tym więcej psuliśmy już elementów wykonanych – wynika to z tego, że grunty spoiste rozplastyczniają się pod wpływem jeżdżenia po nich a nasiąknięte po obciążeniu ciężkim sprzętem wypiętrzają się. Koparki jeździły bokiem, ślizgały się i grzęzły w błocie. Ponadto wystąpił szereg robót uzupełniających mających na celu wzmocnienie terenu wokół jeziorka. Z przeprowadzonych przez nas badań geologicznych wynika, że jest tam od 2m do 4m torfu, który jest gruntem nie budowlanym. Mając posadowić na tym terenie ścieżki, parking, oraz ścieżkę dojazdową dla zaopatrzenia musieliśmy wzmocnić grunt” – wyjaśnił Rafał Sankowski.


Teren rekreacyjny jest jedną z największych i najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Mierzynie. Pierwsze informacje na temat możliwości jego powstania w okolicy ulic Nasiennej i Alicji, pojawiły się jeszcze w 2008 roku. Niemal dwa lata trwał okres kompletowania przez gminę Dobra wszelkich niezbędnych pozwoleń i dokumentów. Po ich uzyskaniu, w lipcu 2010 roku ogłoszono przetarg na wykonawcę terenu rekreacyjnego na działce nr 67/3 w Mierzynie, którego zwycięzcą została wspomniana już firma Lik Bud Kazimierz Palacz Sp. J., z siedzibą przy ul. Fabrycznej 17 w Policach.

Prace budowlane ruszyły wraz z początkiem roku 2011. Łączny koszt inwestycji wyniesie 3 350 619,64 zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.