PARTNER PORTALU
  • BGK

Tereny spod krośnieńskiego lotniska w SSE

  • PAP    20 września 2011 - 18:30
Tereny spod krośnieńskiego lotniska w SSE

Ponad 35 ha terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w sąsiedztwie lotniska w Krośnie będzie częścią Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec.
Jak poinformowała rzeczniczka krośnieńskiego magistratu Joanna Sowa, włączenie do SSE oznacza bardzo korzystne warunki do inwestowania dla przedsiębiorstw branży lotniczej.- Inwestorzy lokujący tu działalność produkcyjną będą mogli korzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego z tytułu zainwestowania w środki trwałe - dodała.

Podkreśliła, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zakłada budowę na tym terenie obiektów produkcyjno-usługowych, ze szczególnym wskazaniem na działalność lotniczą i okołolotniczą.

Cała niezbędna infrastruktura w krośnieńskiej podstrefie powstanie w ramach projektu pn. "Zwiększenie atrakcyjności miasta Krosna poprzez kompleksowe przygotowanie terenów pod inwestycje".

Jak powiedziała Sowa, obecnie trwa procedura przetargowa dotycząca wyboru wykonawcy prac inwestycyjnych. - Wykonawca, który zwycięży będzie musiał wykonać m.in. sieć kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz wybudować potrzebne drogi. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na czwarty kwartał br., a zakończenie na początku 2013 r. - zaznaczyła.

Projekt uzbrojenia krośnieńskiej podstrefy finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 32 mln zł; z czego dofinansowanie to prawie 22 mln zł.

Krośnieńską podstrefą zarządzać będzie Agencja Rozwoju Przemysłu oddział w Mielcu we współpracy z Urzędem Miasta Krosno.

Decyzję o poszerzeniu SSE w Mielcu podjął w ubiegłym tygodniu rząd. Oprócz terenów w Krośnie, do mieleckiej Strefy włączone będą również grunty m.in. w: Trzebownisku, Zamościu i Lubartowie. W sumie włączonych będzie do niej ponad 122 ha. Powierzchnia strefy mieleckiej po zmianach wyniesie ponad 1,2 tys. ha.

Szacuje się, że w wyniku realizowanych inwestycji na nowych terenach włączonych do SSE w Mielcu może powstać ok. 4900 nowych miejsc pracy w samej strefie i ok. 980 w jej otoczeniu. Szacowane nakłady inwestycyjne mogą wynieść ok. 1,3 mld zł.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, powstała w 1995 r. Zlokalizowana jest w 22 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce i Szczecinie. Dzięki strefie powstało dotychczas ok. 16 tys. miejsc pracy.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.