PARTNER PORTALU
  • BGK

Termin zakończenia remontu Mostu Łazienkowskiego bez zmian

  • PAP    26 czerwca 2015 - 13:23

Przedstawiciele firmy Bilfinger Infrastructure, wykonawcy remontu uspokajają. Odbudowa Mostu Łazienkowskiego, po pożarze z lutego br. zakończy się w ustalonym terminie.
W piątek (26 czerwca) teren odbudowy mostu odwiedziła m.in. prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz nowy szef Zarządu Dróg Miejskich, pełnomocnik ds. rowerowych Łukasz Puchalski.

"Zgodnie z warunkiem kontraktu przejezdność Mostu Łazienkowskiego zapewnimy 30 października 2015 roku" - powiedział dyrektor techniczny oddziału mostowego Krzysztof Laskowski. Dodał, że w tej chwili główne prace polegają na montażu dwóch pierwszych sekcji nowej konstrukcji i przygotowaniu do procesu nasunięcia, który jest planowany na przełomie czerwca i lipca.

Laskowski podkreślił, że intensywne prace toczą się również w wytwórniach, gdzie produkowane są części do nowej konstrukcji Mostu Łazienkowskiego. Jak dodał, nie ma żadnych opóźnień w dostawach, a firma regularnie wizytuje wytwórnię.

Gronkiewicz-Waltz odwiedziła teren budowy

Prezydent stolicy na briefingu prasowym na terenie budowy zaznaczyła, że cieszy ją przebieg prac zgodnie z zaplanowanym, ambitnym harmonogramem. Powiedziała również, że sama mieszka po prawej stronie Wisły, więc czeka na remont mostu.

Nowy szef ZDM dodał, że w tej chwili miasto rozmawia z biurem zarządzania kryzysowego na temat wzmocnienia monitoringu stołecznych mostów.

Do pożaru mostu doszło 14 lutego. Ogień był gaszony przez 12 godzin; temperatura miejscami sięgała 1000 stopni Celsjusza. Obecnie most jest wyłączony z ruchu, co powoduje utrudnienia komunikacyjne w stolicy. Mostem jeździło ponad 100 tys. pojazdów na dobę.

Po ekspertyzie stanu mostu okazało się, że uszkodzenia są poważniejsze niż początkowo zakładano. Zdecydowano, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana jego konstrukcji. Remont przeprawy wykonuje firma Bilfinger Infrastructure i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych "Intercor".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.