PARTNER PORTALU
  • BGK

Termomodernizacja szkół w Łodzi: 80 placówek będzie odnowionych

  • MN    14 kwietnia 2017 - 20:49
Termomodernizacja szkół w Łodzi: 80 placówek będzie odnowionych
Łódzkie szkoły będą jak nowe. (fot. sxc.hu)

Termomodernizacja szkół i przedszkoli obejmie w tym roku 18 placówek w Łodzi, a docelowo - aż 80.
Łódzki samorząd pozyskał unijne dofinansowanie na termomodernizację szkół różnych szczebli oraz przedszkoli. Tylko w tym roku w ramach dwóch programów kompleksowej modernizacji obejmującej docieplenie budynków, wymianę stolarki okiennej, centralnego ogrzewania oraz malowanie budynków poddanych zostanie 18 placówek oświatowych. 

- Kontynuujemy projekt unowocześniania budynków szkół, termomodernizacja oznacza wymierne oszczędności w kosztach eksploatacji ale także poprawę warunków nauczania i bezpieczeństwa uczniów - powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi.

- Dzięki współpracy z urzędem marszałkowskim pozyskaliśmy ponad 50 milionów złotych unijnego dofinansowania do dużego projektu, który obejmie aż 80 budynków szkół i przedszkoli - dodał.

Czytaj też: Bydgoszcz, termomodernizacja szkół: miasto wyda ponad 100 mln zł

Pierwsze realizacje rozpoczną się już w tym roku - to Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych przy al. Politechniki oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Prożka. Przetargi zostały już ogłoszone, umowy z wykonawcami powinny zostać podpisane jeszcze w maju. Ten program rozpocznie się w tym roku i potrwa do 2020 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.