PARTNER PORTALU
  • BGK

Termy Cieplickie przyjmują pierwszych gości

  • pap    23 lutego 2014 - 19:58
Termy Cieplickie przyjmują pierwszych gości

Pierwsi goście odwiedzili Termy Cieplickie, które właśnie zostały oddane do użytku. Jednak dla szerszego grona odbiorców będą one dostępne dopiero od 3 marca 2014 r.
Jak poinformowała Maja Nowak z Term Cieplickich, pierwszymi gośćmi, którzy przedpremierowo skorzystali z basenów, byli wychowankowie Centrum Opieki nad Dzieckiem "Dąbrówka". Od 24 lutego do 2 marca 2014 r. do obiektu wpuszczani będą tylko zwycięzcy konkursów ogłaszanych w mediach i na stronie Term Cieplickich na portalu Facebook.

Dla wszystkich obiekt będzie otwarty od 3 marca 2014 r. Tego dnia Termy Cieplickie będą otwarte od południa do godziny 22 - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"Rozpoczęliśmy już ścisłą współpracę z przedstawicielami hoteli, pensjonatów i obiektów gastronomicznych. To przedsiębiorcy, których działalność jest ściśle związana z ofertą turystyczną regionu, a Termy Cieplickie bardzo tę ofertę uatrakcyjnią" - twierdzi prezes spółki Termy Cieplickie Zbigniew Kubiela.

Termy Cieplickie to jeden z największych kompleksów basenowych na Dolnym Śląsku. Mają powierzchnię prawie 6 tys. m kw. Do dyspozycji pływaków jest ponad 1,1 tys. m kw basenów zasilanych podziemnymi gorącymi wodami, zjeżdżalnie, jacuzzi, sauny na podczerwień, sauny fińskie, bicze wodne, grota śnieżna oraz pomieszczenia do masaży i lodowej fontanny.

Ich budowa rozpoczęła się jesienią 2010 r. w ramach rewitalizacji terenów przemysłowych Cieplic i kosztowała ponad 60 mln zł. Do inwestycji dołożyła się Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

"Rentowność Term Cieplickich ocenimy po pierwszym kwartale ich działalności, ale już teraz widać, jak bardzo podniosły one atrakcyjność inwestycyjną Cieplic. W dodatku pod ich budowę miasto sprzedało z zyskiem działkę deweloperską, która nie wzbudzała zainteresowania od kilku lat" - poinformował prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.