PARTNER PORTALU
  • BGK

Tężnie przyciągną turystów?

  • PAP    18 kwietnia 2012 - 18:10
Tężnie przyciągną turystów?

Cztery firmy chcą wybudować tężnie w uzdrowisku w Gołdapi. W środę otwarto oferty, z których komisja konkursowa wyłoni zwycięzcę. Firmy, które uczestniczą w przetargu wyceniły budowę tężni na 5,9-7 mln zł.
Jak poinformował wiceburmistrz Gołdapi Jacek Morzy, tężnie powinny być wybudowane do końca 2013 r.

Mają być podobne do tych, które znajdują się w Ciechocinku. W drewnianej konstrukcji budowli powinny być osadzone gałązki tarniny, po których będzie spływać solanka pochodząca z odwiertów głębinowych. Solanka będzie się skraplać tworząc w powietrzu mgiełkę, którą wdychać będą kuracjusze.

Miasto Gołdap ma status miejscowości uzdrowiskowej; w miejscowym sanatorium leczą się pacjenci ze schorzeniami narządów ruchu, układu pokarmowego czy oddechowego.

Jak powiedział wiceburmistrz Morzy, samorząd buduje infrastrukturę, która ma przyciągnąć kuracjuszy i turystów. Jeszcze w tym roku zbudowany zostanie park zdrojowy, pijalnia wód, molo nad jeziorem Gołdap, ścieżki spacerowe, rowerowe i konne.

To drugi przetarg na budowę tężni; wyłoniona w pierwszym przetargu firma wycofała się z placu budowy. Według wiceburmistrza firma ta podając cenę wybudowania tężni nie uwzględniła pełnych kosztów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • diament, 2012-04-19 08:38:08

    No to bedzie ciekawa kuracja w otoczeniu farm wiatrowych, Cos się z tym rozwojem gołdapianom pomyliło! Kuracjusze po wdychaniu solanek bedą zasypiać przy monotonnym szumie wiatraków.... Juz widze szał i nawał gości...